Námraza v Česku proměnila silnice v kluziště. Roste počet nehod

Celá ČR - Silnice ve Zlínském kraji dnes ráno namrzají, sjízdné jsou s velkou opatrností. V noci v části Libereckého kraje mrzlo a místy dopravu komplikovala i mlha. Přibývá počet dopravních nehod.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Vozovky ve Zlínském kraji jsou převážně holé a vlhké nebo mokré. Podle jednatele Správy a údržby silnic Valašska Jaromíra Kořistky by řidiči měli jet opatrně. "Nad ránem vozovky namrzaly, musely vyjet sypače. Ve vyšších polohách Vsetínska leží na vozovkách sněhový poprašek," řekl.

Hasiči podle mluvčího Romana Žemličky vyjížděli ráno ke dvěma nehodám. V Pozděchově na Vsetínsku zasahují u havárie kamionu, který skončil v potoce. "Dopoledne ho přijede uvolnit jeřáb z Hlučína, v kraji takovou techniku nemáme," sdělil mluvčí.

Policie podle krajské mluvčí Lenky Javorkové eviduje od 5:00 sedm dopravních nehod. "Všechny se obešly bez zranění," uvedla Javorková. Policisté podle ní přijali také několik oznámení o ledovce na cestách. Vyskytla se například ve Vsetíně nebo v Brumově-Bylnici, Želechovicích nad Dřevnicí a Doubravách na Zlínsku.

Silnice v Libereckém kraji byly ráno namrzlé. Policie musela dokonce jeden úsek silnice I. třídy 14 v Liberci uzavřít, a to mezi kruhovým objezdem Kunratická a sjezdem na Vratislavice nad Nisou. "Námraza tam byla tak silná, že se nedalo bezpečně projet," řekla mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Nehody na kluzké vozovce se obešly bez zranění. "Na silnici D10 z Turnova na Mladou Boleslav se ráno staly dvě nehody a provoz byl omezený," uvedla Suchánková. Na D10 se podařilo provoz už plně obnovit. Neprůjezdný zůstává jeden pruh na silnici 35 ve směru z Liberce na Rádelský mlýn - u Jeřmanic kolem 7:00 ve svodidlech skončilo minimálně pět aut. Další auto na namrzlé silnici narazilo do svodidel na silnici 65 u Rádla nedaleko Jablonce nad Nisou. Dvě auta havarovala na silnici 9 ve Svoru na Českolipsku. Nehody se staly i v Jablonci nad Nisou či některých silnicích nižších tříd na Semilsku.

Silnice Vysočiny byly po ránu místy namrzlé, protože teploty klesly mírně pod nulu. Na Třebíčsku se objevovalo i mrznoucí mrholení. V některých částech kraje snižovala viditelnost mlha. Policie zaznamenala do osmi hodin jedenáct dopravních nehod, při nichž byli lehce zraněni čtyři lidé. Uvedla to její krajská mluvčí Dana Čírtková. Jezdí sypače se solí. Podle dispečinku krajských silničářů by řidiči měli pořád jezdit se zvýšenou opatrností.

Nehod začalo přibývat po 05:00. Policisté také přijali devět volání od řidičů, kteří si stěžovali na kluzkou vozovku, uvedla Čírtková. Auta havarovala na Třebíčsku, Žďársku i na Havlíčkobrodsku.

Některé úseky silnic v Pardubickém kraji mohou namrzat. Řidiči by měli být opatrní zvláště ve výše položených oblastech. Kluzké mohou být vozovky v okolí Žamberka a České Třebové, na Chrudimsku úsek mezi Trhovou Kamenicí a Nasavrky nebo z Borové do Hlinska. Námraza hrozí i v úseku mezi Svitavami a Poličkou, na Orlickoústecku z České Třebové do Sopotnice. "Preventivně všechny rizikové úseky sypeme solí," řekl ČTK pracovník dispečinku údržby silnic I. třídy.

Na silnicích na Rychnovsku dnes hrozí námraza. Řidiči by při jízdě měli být velmi opatrní. Na Trutnovsku by si řidiči měli dát pozor na mlhu. V obci Pohoří na Rychnovsku se ráno střetlo osobní auto s cyklistou. U Javornice se srazila dvě osobní auta. Nehody skončily zraněním osob. Bez zranění se obešla srážka dvou aut u Solnice. Hasiči také vyjeli do Olešnice v Orlických horách, kde osobní auto skončilo mimo silnici.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama