V Praze zkolabovala doprava. Kvůli uzavírce Blanky se tvoří hodinové kolony

Praha - Poruchu bezpečnostních systémů v pražském tunelu Blanka se dosud nepodařilo opravit. Magistrát doporučil řidičům, aby využili objízdné trasy po povrchu, zvolili jinou trasu nebo použili místo aut městskou veřejnou dopravu. Na některých příjezdech do Prahy řidiči stojí až hodinu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dopravní kolaps v Praze
doporučujeme

Zatím není jasné, kdy bude tunel, který spojuje velkou část města od Troji po Smíchov, opět průjezdný.

Jízda automobilem po Praze zejména v ranních hodinách není bez komplikací. V ranní špičce se tvoří kilometrové kolony. Nejhorší je situace na severu Prahy, kde řidiči stojí až hodinu.

Lepší situace není ani v centru města a dalších příjezdech do Prahy. Zpožďují se také spoje městské hromadné dopravy.

Bubenečský, Dejvický a Brusnický tunel se zavřely v úterý v 19:00 kvůli výpadku bezpečnostních a kamerových systémů, zhruba hodinu se auta nedostala ani do navazujícího Strahovského tunelu a Mrázovky.

"Technici od té doby pracují na odstranění závady, která se týká bezpečnostních systémů. Poruchu se zatím bohužel nepodařilo odstranit, proto zůstávají i nadále uzavřeny," uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Řidiči mohou tunel objet přes ulice Patočkova, Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská a přes Trojský most. Je lepší se ale raději této trase vyhnout nebo při cestách po Praze použít MHD, dodal Hofman.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama