Kvůli lijákům a vedru popraskala dálnice D5. Provoz omezen, bude nutná výraznější oprava

Blatnice (Plzeňsko) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes rozhodne o opravě vzduté části D5 z Plzně na Rozvadov a začne na ní pracovat. Nerovnosti nejdřív zbrousí. Místem se nyní projíždí jedním pruhem omezenou rychlostí. Vozovka na 98. až 99. kilometru dálnice D5 z Plzně na Rozvadov se vzdula a popraskala ve čtvrtek. Důvodem byly zřejmě nedávné přívalové deště v kombinaci s následným horkým počasím.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Vozidla místem projíždějí jedním pruhem, dramatické fronty se netvoří, řekl dnes ČTK Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které místo označilo a začne ho opravovat. "Kolem poledne rozhodneme, kdy a jakou technologií. Prvním zásahem ale bude zbroušení nerovností," uvedl Rýdl. Tím se ale podle něj neodstraní příčina, kterou už ráno mezi 06:00 a 08:00 zjišťovali silničáři. "Bude třeba výraznější zásah," uvedl Rýdl.

Podle informací řidiče, který místem projížděl dnes v 08:20, na místě nebyly žádné dopravní problémy. Rychlost je značkami omezená na 60 km/h.

Podle prvotního ohledání způsobily postupné vzedmutí, které vyvrcholilo ve čtvrtek kolem 17:30, přívalové deště v minulých dnech. "Voda zřejmě protekla do dilatace mezi betonovými deskami a při současném horku se vzedmulo podloží pod nimi," uvedl mluvčí.

Uzavřený je levý, tedy rychlý jízdní pruh, a odstavný pruh, kde je vzedmutí největší. Doprava je svedena do pravého jízdního pruhu. ŘSD tam umístilo značky i světla. Ve směru od Rozvadova vozovka poškozená není.

Vzedmutí povrchu napříč vozovky se na dálnici D5 objevilo už v červenci 2010 a o dva roky později. Bylo to poblíž Benešovic na Tachovsku, zhruba 20 kilometrů od nynějšího poškození. Modernizace dálnic už se podle Rýdla provádí deskami s kluznými trny, které podobným problémům zabrání.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama