V Plzeňském kraji sněží. Pozor na silnicích, autobus dostal smyk

V Plzeňském kraji začalo ve vyšších polohách Šumavy sněžit. Na silnicích tam leží ujetá vrstva sněhu do deseti centimetrů. V místech, kde silničáři nesmí kvůli ochraně přírody solit, je sníh krytý inertním posypem. Déšť se sněhem také zhoršuje viditelnost. Řidiči by měli jízdě věnovat maximální pozornost, uvedlo dnes večer Ředitelství silnic a dálnic.

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

V nižších polohách na Klatovsku a Domažlicku a místy na Tachovsku drobně prší a silnice jsou tam holé a mokré. V ostatních částech kraje jsou vozovky většinou suché.

U šumavského Srní zřejmě dostal na silnici smyk autobus a zůstal stát napříč vozovkou. Nikdo se nezranil, řekla policejní mluvčí Markéta Fialová.

Na dálnici D56 v Paskově na Frýdecko-Místecku se dnes před 18:30 staly dvě nehody, při nichž se srazilo celkem šest aut. Při nehodách utrpělo pět lidí lehké zranění, upřesnil prvotní informace policejní mluvčí Richard Palát.

Dálnice byla ve směru z Frýdku-Místku do Ostravy téměř hodinu uzavřena. Policie mezi exity 44 a 43 odkláněla dopravu na souběžnou silnici.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama