Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus s dětmi

Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji. Jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Silničáři mají v terénu asi 100 vozidel údržby. "Déšť sůl ze silnic neustále smývá, je nutné projíždět okruhy znovu," řekl dispečer krajské správy a údržby silnic Aleš Hubený. Potíže už jsou i v dalších regionech.

Silničáři - posypový vůz
doporučujeme

Podle mluvčí policie Stanislavy Miláčkové zatím není v kraji zvýšený počet nehod, sjízdnost je ale komplikovaná ve všech okresech, nejvíc na Žďársku. I když se mírně otepluje, déšť na prochladlém povrchu namrzá. Na Ždársku je i nejvíc mlh. "Problémy jsou spíš lokální na silnicích nižších tříd, hlavní tahy jedou," řekl Hubený.

Výstraha před ledovkou platí až do pondělního dopoledne. Noční teploty budou podle meteorologů v rozmezí minus dvou až plus dvou stupňů Celsia.

Okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy dnes odpoledne zasáhl mrznoucí déšť a silnice pokryla ledovka. U obce Bystřec na Orlickoústecku na zledovatělé silnici havaroval autobus. V autobuse jel řidič a dvě děti, nehoda se obešla bez zranění.

Vpodvečer policie vyjela i k nehodě v Poličce na Svitavsku, kde auto na zledovatělé silnici narazilo do dopravního značení. "Zatím nemáme hlášenou žádnou nehodu s vážnými následky," řekl mluvčí policie Ondřej Zeman.

Silnice na Orlickoústecku a Svitavsku jsou sjízdné jen s velkou opatrností. "Kdo nemusí, ať nevyjíždí," uvedl mluvčí. Podle silničářů si řidiči musejí dát kvůli ledovce pozor i na Hlinecku v okrese Chrudim.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama