Řidiči pozor před Dušičkami, na silnicích každoročně umírá mnoho lidí

Praha - Řidiči i chodci by si měli podle policie v pátek, sobotu a neděli na silnicích dát pozor, víkend před dušičkami podle statistik bývá jedním z nejtragičtějších víkendů roku. Mediafax o tom ve čtvrtek informovala mluvčí policejního prezidia Veronika Hodačová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Poslední víkend před dušičkami, dnem Památky zesnulých, vyrážejí Češi hromadně na hřbitovy. Vedle zkušených řidičů ale na silnice vyjedou i ti sváteční. "Svou menší zkušeností s řízením vozu pak mohou ohrozit jinou motoristickou veřejnost, ale opět doufejme, že se tak nestane," poznamenal k tomu šéf české dopravní policie Leoš Tržil.

Víkend před dušičkami bývá podle statistik tragický. Za posledních deset let neklesl počet usmrcených pod deset. Počet nehod byl nejvyšší v roce 2002, to řidiči bourali 1 906krát. Nejvíce lidí, a to jednadvacet, zahynulo o předdušičkovém víkendu o rok dříve. Poslední tři roky se počet usmrcených ustálil na deseti.

Letos zahynulo na českých silnicích již přes pět stovek lidí, nehod zaznamenali policisté 55 tisíc. Řidiči nejčastěji bourali v pátek, naopak nejméně o nedělích. Nejtragičtějším dnem byl letos 9. únor, kdy na silnicích zahynulo devět lidí. Průměrně na českých silnicích letos zahynuli dva lidé denně.

Zvýšený počet nehod o předdušičkovém víkendu nezpůsobují jen sváteční řidiči, ale i nepříznivé a sychravé počasí, změna času a vozy nepřipravené na zimu. Na silnice se proto na Dušičky chystá i policie. "Část motoristické veřejnosti ale využije k návštěvě hřbitovů už tento nastávající prodloužený víkend, naše hlídky tak budou monitorovat vytipované komunikace," doplnil Tržil.

Loading...
Témata: doprava | řidiči
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama