Dálnice D1 je neprůjezdná, stojí tam kolona!

Praha - Kvůli opravě části komunikace na 18. kilometru D1 směrem na Brno a zvýšenému provozu před prodlouženým víkendem se na dálnici vytvořila ve čtvrtek odpoledne stojící kolona vozidel. Zpočátku se pomalu hýbala, později už nikoliv, informoval Mediafax policista z dálničního oddělení v Mirošovicích.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle odhadů kolona stojících vozidel přesáhla délku patnácti kilometrů. "Není vyloučeno, že bude ještě delší," poznamenal operační důstojník.

Dopravní policie proto řidičům doporučuje odložit cestu na zmíněnou komunikaci na pozdější dobu. "Nelze zvolit ani objízdnou trasu po takzvané staré benešovské komunikaci, kde začala být situace obdobná," řekl policista.

Naději, že se kolony dají do pohybu, řidičům skýtala zhruba 19. hodina, kdy by technika silničářů, opravujících část komunikace mezi 18 až 21 kilometrem, měla z dálnice odjet. Řidiči si ale budou muset na klidnou jízdu počkat. "Dopravu ve směru na Brno zkomplikovala po devatenácté hodině další dopravní nehoda. Na patnáctém kilometru se střetl autobus s osobním vozidlem. Nehoda se obešla bez zranění, ale kolony zůstaly," dodal policista.

Dopravní zácpa odpoledne vznikla už i na části Pražského okruhu, konkrétně u odbočky na Modletice. "Následný nájezd na Dobřejovice a Jesenici byl zcela neprůjezdný, tam už kolona úplně stála," řekl operační důstojník dopravní policie.

Provoz se zpomalil i na pražské Jižní spojce v obou směrech. Kolem devatenácté hodiny se srazila tři osobní vozidla na Štěrboholské radiále na výjezdu z Průmyslové ulice ve směru na Prahu 9 a na místě zůstaly dva neprůjezdné jízdní pruhy. Ve směru do centra zase havarovalo osobní auto do svodidel. Při nehodách sice nebyl nikdo zraněn, ale tvořily se dlouhé kolony.

Loading...
Témata: doprava | Dálnice
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama