POZOR na D1! Klokan Vendelín tam dál hopká u svodidel

Říkovice - Řidiči jedoucí po dálnici mezi Brnem a Prahou zpozorovali v neděli před polednem na 92. kilometru dálničního tělesa na Vysočině klokana. S největší pravděpodobností jde o známého uprchlíka Vendelína, který utekl před dvěma týdny chovatelce z Humpolecka, zjistila agentura Mediafax.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Policisté upozornili řidiče, aby při jízdě Vysočinou dávali zvýšený pozor, nikdo totiž neví, jak se zvíře na útěku zachová. Může totiž hrozit, že klokan vběhne i na vozovku.

Klokana tasmánského uviděli poprvé řidiči u dálnice ve středu. Podle operačního důstojníka dálniční policie z Velkého Beranova poskakoval v okolí 93. kilometru. Zvíře se tehdy marně snažili chytit policisté, hasiči i myslivci. "Zvíře se totiž pohybovalo za svodidly, hrozilo, že je může přeskočit a dostat se na dálnici," dodal operační důstojník.

Podle informací chovatelky z Dubí u Humpolce je klokan jménem Vendelín na útěku už dva týdny. "Utekl dírou v plotě," řekla žena.

"O výskytu klokana jsme informovali majitelku. Jeho hledání si bude organizovat sama," řekla policejní mluvčí Kraje Vysočina Dagmar Čírtková s tím, že policisté budou vývoj situace pouze sledovat.

Přírodovědci soudí, že klokan narozený v Evropě může bez problémů v lesích přežít zimu. Tato zvířata jsou totiž adaptovaná na zdejší podnebí a v lese mají dostatek potravy.

Témata: Dálnice | Zvířata
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tři kamiony se srazily na Pražském okruhu. Provoz byl omezen, kolony se…

16.10.2018 16:18 Aktualizováno Srážka tří kamionů dnes kolem poledne zastavila provoz na Pražském okruhu na zhruba 22. kilometru u…

Začne další etapa průzkumu Hlávkova mostu, částečně omezí provoz

16.10.2018 14:51 Další etapa podrobného průzkumu Hlávkova mostu, který je dlouhodobě ve špatném stavu, začne ve…

Auto na Chrudimsku vylétlo ze silnice a skončilo na střeše. Zemřely dvě…

06.10.2018 20:06 Aktualizováno Při nehodě osobního auta u města Luže na Chrudimsku zemřely dnes odpoledne dvě spolujezdkyně…

Česko se vzpamatovává z orkánu. Pojišťovny odhadují škody na desítky…

24.09.2018 21:56 Aktualizováno Celá ČR - Silný vítr, který hlavně v neděli večer a v noci na dnešek zasáhl Českou republiku,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama