Nebezpečné billboardy u dálnic do roku 2016 nezmizí, říká ŘSD

Praha - Smlouvy na pronájem reklamních ploch jsou nevypověditelné, žádná z nich podle Reného Poruby, pověřeného řízením Ředitelství silnic a dálnic, ke konci roku neskončila. Na konci loňského února podepsalo bývalé vedení dodatek ke smlouvám, jsou prodloužené do roku 2016, řekl v pondělí Poruba.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Přitom už v loňském roce označilo ředitelství 430 billboardů jenom u dálnice D1 za nebezpečné. "V minulém roce jsme odstranili desítky billboardů," uvedl Poruba.

Na to ale reagoval ředitel obecně prospěšné společnosti Acta non verba Vojtěch Razima s tím, že ŘSD nezvládlo během roku 2011 odstranit žádnou reklamní plochu. Poruba se tedy zavázal, že seznam lokalit, na kterých vloni ŘSD billboardy odstranilo, dodá do konce ledna. Mělo by to být u dálnic D1, D5 a D2.

28. února v roce 2010 byl totiž podle Poruby uzavřený bývalým generálním ředitelem Alfredem Brunclíkem podepsaný dodatek s firmami, který prodloužil smlouvy až do roku 2016. "Nikdo ze současného vedení ŘSD nemá zájem smlouvy prodlužovat," upozornil současný ředitel.

"Nikdy jsem nesliboval odstraňování billboardů," uzavřel pověřený ředitel s tím, že žádné sliby neporušil. Reklamní poutače by ale podle něj být u dálnic neměly. Sám doufá, že bude možné odstranit billboardy dříve. "Popisuji ale skutkový stav," připustil.

Loading...
Témata: billboardy | Dálnice | řsd
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama