Konec války! Problémy vadné dálnice začnou řešit experti

Ostrava - Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) v sobotu jednal se společností Eurovia a vedením města Ostravy o nápravě špatného stavu ostravské dálnice D1 a mostních konstrukcí. Dohodli se na sestavení expertní skupiny.

Přidejte svůj názor

Pavel Dobeš

„Zajímá mě v tuto chvíli především to, kdo tu dálnici opraví, jakým způsobem a kdo to zaplatí. Nejde tady o konflikt se zhotovitelem, ale o problematickou stavbu a je třeba najít řešení, aby se pochybení neopakovala,“ řekl ministr.

Ministerstvo sestaví expertní skupinu složenou ze všech stan, které se sporu účastní a pokud se potvrdí, že mosty je možné i třeba za snížené rychlosti dál využívat, bude se snažit opravy koordinovat tak, aby nedošlo vzhledem k nynějšímu uzavření Svinovských mostů ke kolapsu dopravy v Ostravě. „V žádném případě si ale nevezmu na odpovědnost případný katastrofický scénář na některém z mostů,“ poznamenal ministr Dobeš.

Dálnici i mosty na ní posoudí nestranní čeští i zahraniční experti. „Ti zodpoví, do jaké míry došlo k poškození. Sáhneme pro ně pravděpodobně do Německa, protože tam vědí, jakým způsobem se staví dálniční síť,“ naznačil ministr.

Výsledky analýz budou podle ministra známy do jara. „Uvědomuji si, že Ostrava bude velmi důležitým dopravním uzlem při Euro 2012 a chtěl bych, aby všichni účastníci po dálnici mohli cestovat a podívat se na svůj oblíbený sport,“ uzavřel ministr.

Témata: Dálnice | Dobeš, Pavel
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sníh komplikuje dopravu, mnoho nehod a zraněných. Přehled situace po…

19.11.2018 09:45 Aktualizováno V Libereckém kraji v noci místy slabě sněžilo, meteorologové očekávají sněhové přeháňky po celý den…

Na D35 u Křelova havarovala tři auta, jedna osoba zraněna

04.11.2018 19:16 Aktualizováno Nehoda tří osobních automobilů dnes v podvečer na 90 minut zastavila provoz na dálnici D35 u…

Na Bruntálsku se čelně srazila auta, zemřela 75letá žena

03.11.2018 18:09 Aktualizováno Pětasedmdesátiletá žena zemřela dnes odpoledne při střetu dvou osobních vozidel u Starého Města na…

D1 byla uzavřena. Náklaďák odmrštil krávu, nabouralo do ní auto v…

30.10.2018 22:02 Kvůli nehodě na 35. kilometru byla v úterý večer přibližně na hodinu obousměrně uzavřena dálnice D1…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama