Z mrazu praskly koleje na několika místech v zemi

Praha - Nalomené koleje v důsledku mrazu komplikovaly ve středu ráno železniční dopravu na trati z Prahy do Plzně a z Ústí nad Labem do Lysé nad Labem. Vyplývalo to z informací na webu Českých drah.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie
doporučujeme

Závadu mezi stanicemi Praha-Smíchov a Praha-Radotín objevili železničáři po čtvrté hodině ranní. Rychlíky na trati mezi Prahou a Plzní jezdily po objízdné trase mimo smíchovské nádraží a mimořádně zastavovaly v Radotíně. Tam bylo ze smíchovského nádraží spojení osobními vlaky, které jezdily po druhých nepoškozených kolejích. Osobní vlaky jezdící z Radotína směrem na Smíchov a hlavní nádraží byly odřeknuty.

Omezení dopravy kvůli lomu koleje mezi Lysou nad Labem a Starou Boleslaví trvalo od půl páté ráno. Vlaky na trati z Lysé do Ústí nad Labem byly vedeny po jedné ze dvou traťových kolejí. Podle serveru českých drah byl provoz na trati mezi Lysou nad Labem a Ústím nad Labem zcela obnoven v sedm hodin ráno, a mezi Smíchovem a Radotínem o půl hodiny později.

Po 9. hodině stržená trolej v Praze Vysočanech zastavila vlaky také na trati Lysá nad Labem - Masarykovo nádraží. Ve vlaku, který trolej strhl, zůstaly uvězněny desítky cestujících. Někteří z nich se rozhodli vlak opustit a vystoupili do kolejiště. "Nemůžeme cestujícím umožnit evakuaci bez asistence Drážních hasičů nebo pracovníků Správy železniční dopravní cesty. Ti, co vlak opustili o své vůli, byli informováni, že tak činí na vlastní nebezpečí," potvrdil Mediafaxu mluvčí Českých drah Radek Joklík. Nebezpečí spočívá především v tom, že v opačném směru vlaky jezdí bez omezení a v místě, kde vlak zastavil, je několik kolejišť, které museli lidé překonat.

Evakuace se nakonec obešla bez komplikací, podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty Pavla Hally se trolej povedlo opravit před půl desátou a vlaky opět jezdí bez problémů.

Témata: Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama