Jižní spojka je po havárii vody konečně zcela průjezdná

Praha - Pracovníkům technických služeb se před páteční půl pátou odpolední podařilo zprůjezdnit všechny tři jízdní pruhy pražské Jižní spojky, kterou asi kilometr za Barrandovským mostem ve směru na Štěrboholy blokovala namrzající voda z prasklého vodovodního potrubí. Informace Mediafaxu potvrdila mluvčí policie Eva Kropáčová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Silnice je zůžená na dva pruhy jen přímo v místě, kde voda na vozovku vytékala. Zde je také snížená rychlost na 60 km/h. Doprava v místě je plynulá.

Úsek jedné z pražských nejvytíženějších dopravních tepen policie uzavřela krátce před sedmou hodinou ráno. Ve čtvrtek večer totiž nedaleko prasklo vodovodní potrubí, voda zaplavila vozovku v délce asi čtyř set metrů a silný mráz změnil silnici v kluziště.

Kvůli havárii zasedl i krizový štáb hlavního města. "Žádám řidiče, aby omezili jízdu do hlavního města a ty, kteří daným úsekem pojedou, vyzývám ke zvýšené pozornosti a respektování pokynů policie a dodržování dopravního značení o objízdných trasách. Byl jsem ubezpečen, že havárie nemá vliv na zásobování vodou v dané oblasti," apeloval po jednání štábu primátor Bohuslav Svoboda.

To ale nebyl jediný dopravní problém kvůli havárii vody. Unikající voda ochromila rovněž provoz v Průběžné ulici v Praze 10, kde zaplavila i tramvajové koleje.

Unikající vodu, která Jižní spojku zaplavila, se podle Hulana podařilo zastavit v 8.15. Doprava v okolí Barrandovského mostu se od rána pohybovala na stupni 4 až 5. Kolony vozidel postávaly i na hlavních pražských tazích, které se na Jižní spojku napojují.

Témata: Praha | doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama