Desítky nehod zkomplikovaly provoz na dálnici D1 v obou směrech

Jihlava - Více než desítka nehod zkomplikovala v úterý dopoledne dopravu na dálnici D1 na Vysočině ve směru na Prahu i na Brno. Žádný odklon neprovádíme, situaci se snažíme řešit tak, aby se provoz zcela nezastavil, sdělila agentuře Mediafax krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Během dvou hodin jsme řešili asi 12 dopravních nehod. Číslo však nemusí být konečné. V úseku čtyř kilometrů ve směru na Brno jsme zaregistrovali 14 nabouraných aut. Nelze odhadnout, jak dlouho bude trvat odstraňování následků," řekla Čírtková s tím, že policie se snaží udržet dálnici alespoň částečně průjezdnou, neboť odklon na silnice nižších tříd by mohl způsobit v dopravě ještě větší potíže.

Mluvčí hasičů Petr Musilová sdělila, že na 100. kilometru D1 se ve směru na Prahu srazila před půl osmou čtyři osobní auta a dodávka. "Jednoho lehce zraněného ošetřili přímo na místě hasiči z Humpolce," uvedla Musilová.

Na 98. kilometru ve stejném směru se o dvacet minut později srazila dodávka s osobním automobilem. Provoz zkomplikovaly vysypané plastové láhve na vozovce.

Podle Čírtkové noční sníh komplikoval dopravu nejen na dálnici, ale v celém kraji. "Při nízkých teplotách není chemický posyp tak účinný. Řidiči nám volají, že silnice jsou zledovatělé. V kopcích často blokují dopravu kamiony," uvedla mluvčí.

Loading...
Témata: Dálnice
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama