Sníh na Vysočině uzavírá silnice, nehod jsou desítky

Jihlava - Sněhová kalamita dál komplikuje dopravu na Vysočině, kromě hromadné nehody na 96. kilometru dálnice D1 evidují policisté i desítky problémů na silnicích nižších tříd. Některé z nich už musely být uzavřen, řekla agentuře Mediafax mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Nejvíce dopravních problémů evidují policisté na Jihlavsku, nákladní automobil havaroval u Batelova, nehodu vyšetřují policisté také ve Štokách na trase Jihlava – Havlíčkův Brod. Na výpadovce na Pelhřimov se u Jihlavy srazilo na zasněžené vozovce hned osm vozidel, podle prvních informací by na místě mělo být až osm zraněných. „Jde o nehodu osmi vozidel na Hosovském kopci, policie teprve jede na místo,“ uvedla Čírtková.

Kvůli sněhu už také musely být uzavřeny některé silnice v kraji. „V tuto chvíli jde o silnice Stonařov – Jestřebí a Stará Říše – Hladov na Jihlavsku. Ostatní silnice jsou s opatrností sjízdné, na mnoha místech je ale částečně blokují uvízlé kamiony. "Nejhorší je v tomto směru situace na silnici I/38 Jihlava – Znojmo, kde kamiony blokují provoz od Stonařova až po Želetavu, kyvadlově je ale silnice průjezdná," dodala Čírtková, podle níž je v tuto chvíli pro policii prioritou zprůjezdnit dálnici D1.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama