Prahu čeká o víkendu pořádný zmatek: Policisté v ulicích a velká dopravní omezení

Praha - Dopravní omezení v souvislosti se sobotním pražským Hervis 1/2Maratonem a nedělní akcí Václavák bez aut čekají o víkendu obyvatele a návštěvníky metropole. První akce je v sobotu, druhá v neděli, nad dopravou budou dohlížet policisté, řekl Mediafaxu policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Zásadní dopravní omezení způsobí již od sobotního rána pražský Hervis 1/2Maraton, který startuje v poledne. "Omezení avizují přenosné dopravní značky, které jsou již rozmístěny po celé trase závodu správcem komunikace. Ty upozorňují řidiče nato, kde nebudou moci zastavit, případně parkovat, nebo které silnice budou zcela uzavřeny," dodal mluvčí.

Proto je podle policie nutné, aby řidiči věnovali pozornost dodatkovým tabulkám, které obsahují informaci o konkrétní době platnosti každé z těchto dopravních značek. "Ta je přizpůsobena programu závodu tak, aby docházelo k omezení plynulosti silničního provozu v co nejmenší možné míře. Přítomni v ulicích budou jako vždy i dopravní policisté, kteří budou dělat vše pro zajištění maximální plynulosti provozu," vysvětlil Hulan.

Dopravní omezení nejvíce postihnou oblast náměstí Jana Palacha, nábřeží Smetanovo, Jiráskovo, Dvořákovo, Hořejšího, Rohanské a Janáčkovo, stejně jako nábřeží kpt. Jaroše. Dále trasa závodu zasáhne do provozu na Libeňském mostě, ulici 17. listopadu a dalších přilehlých komunikacích.

"Konec závodu je předpokládán mezi patnáctou a šestnáctou hodinu, kdy budou také ukončena dopravní omezení. Proto touto cestou apelujeme na řidiče, aby v sobotu, při průjezdu centrem hlavního města věnovali maximální pozornost dopravním značkám a pokynům policistů," pokračoval mluvčí.

V neděli bude kvůli akci Václavák bez aut zcela neprůjezdné Václavské náměstí v Praze 1. "Akce bude probíhat od deseti hodin dopoledne a její ukončení je plánováno na sedmnáctou hodinu. Z tohoto důvodů musí řidiči počítat s tím, že od ranních hodin do pozdního odpoledne bude Václavské náměstí zcela uzavřeno pro silniční motorovou dopravu, a to bez výjimek," dodal Hulan.

Vjet budou moci do této lokality pouze vozidla Integrovaného záchranného systému, a to pouze tehdy, bude-li nutný jejich zákrok. "Řidiči budou samozřejmě instruováni přenosnými dopravními značkami o objízdných trasách. Stejně tak budou motoristům připraveni pomoci dopravní policisté, kteří budou přítomni na místech uzavírek komunikací," ukončil Hulan.

Témata: Praha | doprava | Maratony
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama