Začíná omezení dopravy na D1! Potrvá až do konce června

Jihlava - Na více než dva měsíce zkomplikuje dopravu na dálnici D1 i na okolních silnicích oprava dálničního mostu u Velkého Meziříčí, která začne v sobotu. Řidiči by měli počítat s omezením, řekla v pátek Mediafaxu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Uzavírka pravého jízdního pásu potrvá až do 24. června. "V důsledku toho převedeme provoz do levé poloviny mostu, která se loni opravovala. Po dobu uzavírky bude provoz obousměrný třípruhový, přičemž využijeme systému dva plus jeden jízdní pruh," vysvětlila Čírtková.

Jak dodala, od neděle do středy budou dva pruhy ve směru z Brna na Prahu a jeden pruh ve druhém směru, od středy do neděle tomu bude zase naopak a dva pruhy budou z prahy do Brna. Ředitelství silnic a dálnic nepřipravilo žádnou objízdnou trasu. Veškerý provoz bude pouze na jedné polovině dálnice.

"Ze zkušeností vyplývá, že takto zásadní uzavírka způsobí jak nákladní, tak osobní dopravě problémy. I když policisté budou v místě téměř nepřetržitě provádět dohled nad bezpečností a plynulostí provozu, nebude možné zabránit snížení plynulosti průjezdu dopravních proudů a v případě dopravní nehody ani úplnému zastavení," řekl vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství polici kraje Vysočina Jan Kostečka.

Řidiči budou muset počítat s kolonami. Policie chce předejít zablokování silnice II/602 při průjezdu Velkám Meziříčím v případě, že by auta sjížděla na nejbližším exitu. "V případě dopravních komplikací ve Velkém Meziříčí se objeví tyto informace na tabulích na dálnici D1. Řidiči se včas dozví, že pokud sjedou na souběžnou komunikaci II/602, cestu si nijak neurychlí," upozornila mluvčí s tím, že před exitem u Velkého Meziříčí budou dopravní značky se zákazem sjezdu pro vozidla nad 3,5 tuny.

Témata: Dálnice
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama