Maraton zítra uzavře dopravu v Praze

Praha - Tisíce vytrvalostních běžců omezí v neděli dopravu a uzavře či omezí pohyb v některých ulicích Prahy. V metropoli se koná akce s názvem Volkswagen Maratonský víkend 2012, kromě hlavního nedělního závodu nabízí i nesoutěžní běhy a bohatý doprovodný program.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Trasa maratonu začíná i končí na Staroměstském náměstí. Zhruba 9000 účastníků poběží podél řeky přes Podolí, Smíchov a Libeň. Běh povede také přes Karlův most, památka bude proto v době průběhu závodníků uzavřená.

Dopravní omezení se dotkne jak automobilové dopravy (zákaz vjezdu, zákaz parkování), tak i tramvajových a autobusových linek městské hromadné dopravy.

V ulicích, kterými povede 42 kilometrová trasa závodu, jsou umístěné dopravní značky oznamující zákaz parkování. Překážející vozy se budou odtahovat v noci na neděli. Omezení se budou týkat ulic Pařížská, Dlouhá, Celetná, Mostecká nebo Náměstí Jana Palacha. Ulice budou otevírány postupně, jak doběhnou poslední závodníci.

Podrobnosti o uzavírkách lze najít na stránkách magistrátu. Informace poskytne i bezplatná linka 800 165 102.

Velké změny postihnou také městskou hromadnou dopravu. S omezením musí cestující počítat od 8.45 do 16.00. Tramvajovým linkám bude dočasně nepřístupné Strossmayerovo náměstí, Malostranská, Jiráskovo náměstí, Palmovka a okolí Národního divadla. Změnit trasu budou muset linky 9, 12, 17, 18, 22, 25 a řada dalších. Uzavřené lokality budou objíždět přes Výstaviště, Holešovice, Florenc, Letenské náměstí, Újezd a Václavské náměstí. Změny se dotknou i autobusových linek, konkrétně spojů 207 a 176.

"Cestující by měli v centru města využívat především metra," sdělila mluvčí pražského dopravního podniku Monika Lojínová.

Loading...
Témata: Praha | doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama