Kvůli opravám bude zavřený Husovický tunel v Brně. Na celé tři týdny

Brno - Úplná uzavírka kvůli nezbytným úpravám čeká od pátku na tři týdny Husovický tunel, který je součástí Velkého městského okruhu. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek řekl mluvčí Jihomoravského kraje Jiří Klement.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Tunel, který je součástí silnici I/42, zůstane zavřený do 31. srpna. "Důvodem uzavírky v obou směrech jsou nezbytné úpravy technologických zařízení tunelu. Nastane kompletní rekonstrukce větrání, řídícího a kamerového systému, požárně odolných postupů, elektrické instalace a dalších technologií," vyjmenoval Klement.

Objízdná trasa ve směru na Svitavy povede ulicemi Provazníkova, Drobného, Sportovní, dále směr Svitavy. Objížďka ve směru na Olomouc je nařízena po stejné trase.

"Díky spolupráci s Brněnskými komunikacemi budou po dobu uzavírky a objížďky upravené signální plány světelných signalizačních zařízení křižovatek na objízdné trase tak, aby dostaly přednost hlavní objízdné směry," dodal mluvčí.

Od 13. do 17. srpna a o víkendu 25. a 26. srpna bude částečně omezený provoz na silnici I/43 v ulici Hradecké na příjezdu do Brna ve směru od Svitav, ale i v protisměru. "Důvodem je dokončování prací na stavbě silnice I/42," sdělil Klement.

Doplnil, že provoz bude zachovaný v každém směru v jednom jízdním pruhu. "Uzavírka je nutná z důvodu osazení nových konstrukcí velkoplošného dopravního značení a úpravy svodidel," uzavřel Klement.

Témata: Brno | doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Karlovarsku se čelně srazila auta. Pět osob zraněno, důležitá silnice…

21.10.2018 14:16 Mezi Karlovými Vary a Bečovem nad Teplou se dnes dopoledne čelně srazily dva osobní vozy. Zraněno…

Na Chebsku havaroval řidič, s vážným zraněním ho odvezl vrtulník

21.10.2018 11:36 Na Chebsku dnes kolem 04:00 havaroval osobní vůz. Řidič ve vyšší rychlosti nezvládl řízení a dostal…

Tři kamiony se srazily na Pražském okruhu. Provoz byl omezen, kolony se…

16.10.2018 16:18 Aktualizováno Srážka tří kamionů dnes kolem poledne zastavila provoz na Pražském okruhu na zhruba 22. kilometru u…

Začne další etapa průzkumu Hlávkova mostu, částečně omezí provoz

16.10.2018 14:51 Další etapa podrobného průzkumu Hlávkova mostu, který je dlouhodobě ve špatném stavu, začne ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama