Ucpané silnice na jihu Moravy do noci uvolňovali hasiči, v kolonách šlo o život dvěma diabetikům

Brno - Během pátečního odpoledne až do půlnoci na sobotu si na jihu Moravy vyžádalo asistenci hasičů 12 vážných dopravních nehod. "Nejčastěji vyjížděli záchranáři s těžkou technikou do okolí Brna k vozidlům zapadlým ve sněhu," řekl v sobotu mluvčí krajských hasičů Jaroslav Haid.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Dva autobusy zapadlé mimo vozovku ve sněhu, z toho jeden i s cestujícími, hasiči vyprošťovali na silnici u Měnína. "Nehoda se obešla bez zranění, autobusy hasiči vytáhli pomocí tažné tyče zpět na silnici," řekl Haid.

Desítky aut a kamionů uvízly po dopravní nehodě mezi brněnskou městskou částí Tuřany a Sokolnicemi, kde havarované auto skončilo v potoce a silnice zůstala zcela neprůjezdná. "Protože z převráceného auta hrozil únik paliva do vody, hasiči jeřábem nejdříve vytáhli auto z potoka a poté na silnici postupně uvolňovali vozidla uvízlá ve sněhu," popsal situaci mluvčí.

Na silnici mezi Pohořelicemi a vesnicí Loděnice na Brněnsku ze sněhu záchranáři vyprošťovali tři osobní auta a dodávku. V Kovalovické ulici v Pozořicích vytahovali ze závěje dokonce nákladní vozidlo se sněžným pluhem.

Několik silnic na Brněnsku hasiči uvolňovali od vozidel, která nemohla projet po zavátých komunikacích. Sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů několik hodin uvolňovalo zcela neprůjezdnou silnici u Žatčan na Brněnsku.

"Na cestě z Brna do Hodonína uvízly v závějích a sněhových jazycích desítky vozidel. K odstranění hromad sněhu na silnici z okolních obcí vyjely také dva traktory a další mechanismy," řekl Haid. Z jednoho vozidla hasiči podle jeho slov zachraňovali dva cestující s diabetickými problémy. "Nemocné v kabině traktoru dopravili na požární zbrojnici do Moutnice, kde jim zajistili zdravotnickou pomoc," dodal mluvčí.

Prokřehlým motoristům stojícím na silnici 418 mezi Otnicemi na Vyškovsku a Újezdem u Brna více než čtyři hodiny, poskytli záchranáři horký čaj. Zapadaná vozidla spolu se silničáři hasiči vyprošťovali až do pozdních nočních hodin. "Provoz na komunikaci se podařilo obnovit krátce před půlnocí," řekl Haid.

Na Hodonínsku, Břeclavsku, Brněnsku a v krajském městě navíc hasiči kromě havarovaných aut ze silnic odklízeli stromy a větve vyvrácené nánosy mokrého sněhu.

Témata: kalamita
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama