V metru na Václavském náměstí hořelo

Praha - Ve stanici Muzeum pražského metra ve čtvrtek ráno při opravě eskalátoru vzplály nečistoty. Požár, ke kterému se preventivně sjelo několik hasičských vozů včetně zásahových speciálů, uhasili opraváři sněhovým přístrojem před naším příjezdem, potvrdila Mediafaxu mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

V horní části Václavského náměstí se po osmé hodině sjely speciální hasicí vozidlo Kobra, plynový hasicí automobil (PLHA) pro hašení požárů elektrických zařízení, dvě družstva s cisternami a velitelský vůz pražských hasičů. Další jednotky vyslali hasiči z metra. "Šlo o tři cisterny, technický automobil a velitelský vůz," uvedla mluvčí.

Důvodem tak početného nasazení techniky je podle mluvčí výjimečnost místa události - podzemní prostory v centru města s velkým množstvím cestujících. Malý požár byl však uhašen ještě před příjezdem záchranných jednotek. "Byl za dvě minuty zlikvidován ručním sněhovým přístrojem. Naši hasiči použili ještě jeden sněhový přístroj na bezpečné dohašení," dodala mluvčí.

Kvůli zadýmení stanice vlaky na trase A stanicí Muzeum od 8 do 8.40 pouze projížděly. Poté se provoz vrátil do normálu.

Okolnosti události prověřuje policie.

Témata: Metro | Hasiči
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama