V Ostravě havarovaly tramvaje! Jedna vykolejila, druhá se srazila s kamionem

Ostrava - Dvě dopravní nehody tramvají zastavily v Ostravě ve středu ráno provoz dvou linek a zkomplikovaly průjezd městem.V ulici Závodní hasiči vyprošťují z kolejiště kamion, v Pavlovově ulici vykolejila tramvaj, potvrdila Mediafaxu policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Při srážce tramvaje č. 3 a kamionu v křižovatce ulic Rudná a Závodní krátce před 5. hodinou se zranil řidič kamionu. „Ten skončil v nemocnici. Tramvaj byla z poloviny obsazená cestujícími, policie nyní na místě vyšetřuje okolnosti nehody, hasiči pomocí těžké techniky vyprošťují kamion z kolejiště," řekla mluvčí.

Dvaašedesátiletý muž podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla utrpěl středně těžké poranění hrudníku. "Pacient byl při vědomí, komunikoval a nenacházel se v bezprostředním ohrožení života. Záchranáři jej následně předali na úrazové ambulanci Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," uvedl.

Dopravní podnik po této nehodě odklonil tramvajové linky č. 3 a 11 a vypravil dva náhradní autobusy v úseku zastávek Palkovského – Zábřeh.

Druhá nehoda se stala o necelou hodinu později v ulici Pavlovova, kde vykolejila tramvaj po střetu dvou protijedoucích linek č. 2. Posádky zdravotnické záchranné služby tady ošetřily tři pacienty.

"Devětačtyřicetiletá žena a sedmadvacetiletý muž byli lehce zraněni v oblasti zad a po poskytnutí první odborné pomoci je posádka přepravila na úrazovou ambulanci Městské nemocnice Ostrava. Čtyřicetiletá žena pak utrpěla středně závažné poranění zad a nohy. Také ona byla předána do další péče ve zdravotnickém zařízení, v tomto případě na urgentním příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě. Všichni tři pacienti byli při vědomí a mimo bezprostřední ohrožení života," upřesnil Humpl.

Tramvaje projíždějící tímto úsekem byly odkloněny ze svých tras a nahradilo je pět autobusů z Výškovic do Ředitelství Vítkovic a zpět.

V 6:22 hodin navíc vjel do kolejiště na ulici Martinovské ve směru do centra nákladní automobil u zastávky Sokolovská a způsobil tak neprůjezdnost tramvajové linky č. 4. Za tuto linku byla zavedena náhradní autobusová doprava v úseku Martinov – Třebovická a zpět.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama