Západ a sever Čech zaskočilo zimní počasí, napadlo až 20 centimetrů sněhu

Karlovy Vary - V Karlovarském kraji musí dnes řidiči počítat s možnými komplikacemi kvůli sněžení především v Krušných horách. Už od noci ve vyšších polohách po příchodu studené fronty přešel déšť ve sněžení a teplota se dostala dva stupně po nulu. Situaci komplikuje na hřebenech silný vítr.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle Novinek.cz do rána do sedmi hodin napadlo v Krušných horách 10 až 20 centimetrů, v Chebu tři centimetry, v Karlových Varech jeden centimetr, na Velkém Javoru na Šumavě pak dva centimetry nového sněhu.

Odstavený kamion omezil průjezd přes Krušné hory u Hory svatého Šebestiána na Chomutovsku. S největší pravděpodobností se jedná o polský kamion a jeho porucha nesouvisí s počasím. Podle silničářů v oblasti sněží, ale silnice je ošetřená a sjízdná bez větších problémů.

Český hydrometeorologický ústav hlásí, že má v Ústeckém kraji ranní déšť a sněžení ve vyšších polohách postupně přecházet ve sněžení již od 300 metrů nad mořem, ojediněle i níž. Teploty se mají pochybovat ráno mezi třemi až šesti stupni Celsia, na horách až k mínus jednomu stupni Celsia. Během dne se bude postupně ochlazovat a sněhové přeháňky přijdou i do nížin.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama