ŘSD investuje stamiliony do nové silnice. Uleví řidičům?

Olomouc - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odstartovalo ve čtvrtek výstavbu nové silnice I/44, která povede z Vlachova do Rájce na Šumpersku. Po nové silnici by auta měla ujet 2889 metrů a její cena je přes 848 milionů korun a to bez DPH, informuje web ŘSD.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Stávající silnice I/44 prochází obcí Vlachov a Zvole. "Trasa je vedena v nepřehledných směrových obloucích, kde je nevyhovující šířkové uspořádání a kde není možné realizovat odstavné pruhy a chodníky," uvedl generální ředitel ŘSD David Čermák.

"Doprava na silnici I/44 je nevyhovující pro okolní životní prostředí. Především kvůli nadměrnému hluku z dopravy a exhalacemi. Navíc je ohrožena bezpečnost chodců a cyklistů. Na nezastaveném území je trasa vedena v mírně zvlněném terénu v trase s malými výškovými a směrovými poloměry. Z tohoto důvodu se na stávající silnici tvoří kolony vozidel a v případě předjíždění vzniká nebezpečí havárie z důvodu nedostatečných rozhledových délek," popisuje dosavadní stav David Čermák.

Uvedené problémy by měla vyřešit aktuálně zahajovaná přeložka z Vlachova do Rájce. "Přeložka bude mít také zásadní vliv na bezpečnost v celé lokalitě. Silniční doprava totiž bude oddělena od pěší, cyklistické a pomalé dopravy," řekl Čermák. Zhotovitelem stavby je Sdružení I/44 Vlachov–Rájec, ve které jsou zastoupeny Stavby silnic a železnic, společnosti STRA BAG, IDS Olomouc a D.I.S. Brno.

Témata: řsd | Silnice | olomouc
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Karlovarsku se čelně srazila auta. Pět osob zraněno, důležitá silnice…

21.10.2018 14:16 Mezi Karlovými Vary a Bečovem nad Teplou se dnes dopoledne čelně srazily dva osobní vozy. Zraněno…

Na Chebsku havaroval řidič, s vážným zraněním ho odvezl vrtulník

21.10.2018 11:36 Na Chebsku dnes kolem 04:00 havaroval osobní vůz. Řidič ve vyšší rychlosti nezvládl řízení a dostal…

Tři kamiony se srazily na Pražském okruhu. Provoz byl omezen, kolony se…

16.10.2018 16:18 Aktualizováno Srážka tří kamionů dnes kolem poledne zastavila provoz na Pražském okruhu na zhruba 22. kilometru u…

Začne další etapa průzkumu Hlávkova mostu, částečně omezí provoz

16.10.2018 14:51 Další etapa podrobného průzkumu Hlávkova mostu, který je dlouhodobě ve špatném stavu, začne ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama