Česko se potýká s kalamitou. Řidiči mají problémy

Praha - V oblasti od Brna přes České Budějovice a Domažlice připadlo za posledních 24 hodin až 20 centimetrů nového sněhu a podle České meteorologického ústavu (ČHMÚ) napadne v noci na pátek dalších deset centimetrů. Místy se mohou tvořit na silnicích sněhové jazyky, uvedl v pátek mluvčí ČHMÚ Petr Dvořák.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Sněžit by mělo zejména v noci a v pátek kolem poledne by snad mělo přestat sněžit úplně," doplnil mluvčí s tím, že opatrní by měli být zejména řidiči.

Problémy se sněhem na silnicích a zledovatělé vozovky hlásí silničáři z celé jižní poloviny území republiky i na střední Moravě.

Dálnice D2 byla ve čtvrtek odpoledne u Lanžhotu dokonce pro kamiony uzavřená kvůli sněhové kalamitě na Slovensku. Kolona kamionů se totiž táhne až na české území. Policie odklání nákladní vozy na parkoviště na 56. kilometru.

Kamiony uvízli kvůli ledovce také ve Valticích na výjezdu ve stoupání na Břeclav.

Na trase Opatovice-Paršovice na Přerovsku leží závěje sněhu na vozovce, provoz je zúžen na jeden jízdní pruh a doprava je vedena kyvadlově. Mezi obcemi Klenčí pod Čerchovem a Lískovou na Domažlicku se také tvoří sněhové jazyky a jízda možná jen s obtížemi.

Témata: Zima | Sněžení | řidiči
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama