Dálniční známky došly. Bez ní ale hrozí pokuta až 50 tisíc!

Praha - Policisté už začali na dálnicích kontrolovat řidiče, zda mají novou dálniční známku. Pokud ji nemáte, můžete se dostat do pořádných problémů. Podle ohlasů čtenářů TN.cz však nyní nastala situace, že dálniční známky nejsou k dostání.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Kdo vyrazil na silnici bez platné dálniční známky nebo se starou známkou, může mít velké problémy. Jednak může od policie dostat pokutu v blokovém řízení až do výše 5 tisíc korun, nebo bude muset zaplatit kauci ve výši 5 až 50 tisíc korun. To v případě, kdy je důvodné podezření, že se bude vyhýbat přestupkovému řízení. Ovšem pozor, známku mohou kontrolovat nejenom policisté, ale i pracovníci celní správy.

Kupon je nepřenosný a je třeba ho vylepit na předním skle vpravo dole, aby co nejméně zakrýval výhled řidiče. „Stará známka musí být odstraněna. Nová musí být nalepena celou svou plochou. Obecně pak platí, že na předním skle nemá být nic, co tam nemá být a co by řidiči ztěžovalo výhled," tvrdí Štěpánka Zatloukalová z policejního prezidia.

Problémem dnešních dní je však skutečnost, že dálniční známky nejsou mnohde k sehnání. „Češi nechali nakupování dálničních známek na poslední chvíli a musel jsem objet šest pump, než jsem ji sehnal," postěžoval si čtenář Zdeněk V. z Liberce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama