Do metra prosakuje voda. Kdy bude kompletně zprovozněno?

Praha - Pražské metro by mohlo být celé otevřeno do pondělí. Záleží na tempu, jakým bude klesat hladina Vltavy. Dopravní podnik (DPP) musí ještě vyřešit průsaky ve stanici Nádraží Holešovice a Florenc na trase C. ČTK to řekl ředitel dopravního podniku Milan Křístek. Od rána jezdí autobusy i po Modřanské a od středečního večera je otevřen Těšnovský tunel.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Když vše půjde dobře a když bude pokračovat setrvalý pokles hladiny Vltavy, podle optimistického scénáře zprovozníme celé metro do pondělí," řekl Milan Křístek.

Podle ředitele je pro DPP nyní prioritou situace na trase C. Dopravce musí vyřešit průsaky do stanice Nádraží Holešovice, kam zatéká sice malé množství vody, mohlo by ale způsobit zkrat. Drobné průsaky dopravce zaznamenal i ve stanici Florenc. "Důležité pro nás je, aby soupravy danými stanicemi alespoň projížděly," uvedl ředitel.

Dopravní podnik hlavního města Prahy od čtvrtečního rána obnovil provoz metra v celém úseku na tratích A a B. Některé stanice však soupravy stále projíždí. U tratě C zůstává náhradní autobusová linka. Do svých běžných tras se vrací také většina tramvajových linek

Na trati A soupravy metra stále projíždí stanice Malostranská a Staroměstská, v případě linky B pak je stejná situace u stanic Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka.

Horší situace stále přetrvává u tratě C, která je dostupná pouze v úsecích Háje – Hlavní nádraží a Kobylisy – Letňany. V průběhu čtvrtka by se také mělo rozhodnout o případném otevření stanice Nádraží Holešovice. Nejprve je ale třeba zkontrolovat, zda tam neprosakuje voda.

V provozu tak nadále zůstává autobusová linka XC na trase Kobylisy – Jankovcova (Nádraží Holešovice) – Argentinská – Vltavská – Těšnov – Florenc – Hlavní nádraží – Muzeum.

Jako náhradu za neotevřené stanice metra B pak pražský magistrát doporučuje využít zejména vlaky. Konkrétně mezi zastávkami Praha-Smíchov, Praha hlavní nádraží a Praha-Vysočany a zastávkami Praha hlavní nádraží a Praha-Uhříněves. Nově také stojí ve stanici Praha Horní Počernice všechny rychlíky.

Na své obvyklé trasy se také vrací většina tramvajových linek. Stále však nejezdí například tramvaje 2 a 17. Některé další spoje ještě mají na svých tratích výluky.

V Praze se pro MHD i automobilovou dopravu otevírají další ulice. Ráno byla zprůjezdněna část Modřanské ulice, kde začaly nově jezdit autobusové linky 121 a 253. "Snažíme se otevřít podjezd pod Hlávkovým mostem," řekl po jednání krizového štábu pověřený primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Doprava by se sem mohla vrátit už dnes večer. Těšnovským tunelem se jezdí od středečního večera. Naopak Podbabská ulice zůstává kvůli vodě i nadále uzavřena.

Ropid, který organizuje pražskou integrovanou dopravu, zavedl dopolední posilové vlaky na lince Roztoky u Prahy - Sedlec - Holešovice - Libeň. "Na této lince se tak zkrátí interval na 30 minut. Zlepší se tím zejména návaznost na mimořádnou autobusovou linku X147, která navazuje na vlaky v Sedlci a jede přes Suchdol do Lysolají," sdělil ČTK mluvčí Ropid Filip Drápal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama