D1 se o víkendu zase uzavře. Podívejte se, kde neprojedete

Praha - Cestování po nejdelší české dálnici D1, která spojuje českou a moravskou metropoli, bude o víkendu zase o něco složitější. Budou se totiž bourat další dva mosty, sdělilo ministerstvo dopravy.

Přidejte svůj názor

Dálnice D1 v průběhu opravy

Na D1 se budou bourat mosty u Psár a Šternova na Benešovsku. Dálnice kvůli tomu bude uzavřena od sobotních 20:00 do nedělních 10:00 v úseku mezi 41. a 49. kilometrem. Úplná uzavírka pro nákladní dopravu nad 12 tun začne o hodinu dříve, doplnilo ministerstvo dopravy.

Bourání mostů budou podle ministerstva předcházet přípravné práce, při nichž bude doprava omezena částečně v úseku od 41. do 49. kilometru. Při omezení je už od 15. srpna do 17. srpna zcela uzavřen levý jízdní pruh ve směru na Prahu a dálnice bude fungovat v režimu dva pruhy na Prahu a jeden na Brno.

Ale pozor! Dílčí omezení v dopravě bude pokračovat i po dokončení bourání mostů. Od 18. srpna do 21. srpna bude provoz veden dvěma pruhy na Prahu a jedním pruhem na Brno.

Auta do hmotnosti 12 tun včetně autobusů budou při úplné uzavírce D1 objíždět ve směru na Brno přes exit 41 Šternov po silnici druhé třídy 111 na Divišov a dále po silnici 113 na Vlašim. Od Vlašimi povede objízdná trasa po silnici 125 k exitu 49 Psáře.

Ve směru na Prahu budou auta sjíždět exitem 49 Psáře, odkud se vydají silnicí druhé třídy 124 směrem na Zbizuby a dále po této silnici na Uhlířské Janovice. Odtud vede objízdná trasa po silnici 335 do města Sázava a dále po silnici 110 na exit 34 Ostředek.

Auta s hmotností nad 12 tun budou mít objízdnou trasu delší. Ve směru na Brno budou sjíždět exitem 21 u Mirošovic a pojedou po silnici I/3 do Tábora, dále po silnici I/19 na Pelhřimov. Odtud pak těžké kamiony pojedou k exitu 90 u Humpolce po silnici I/34. Ve směru na Prahu vede objížďka po stejné trase v opačném směru.

Nejfrekventovanější tuzemská dálnice byla kvůli bourání šesti mostů přes noc naposledy uzavřena na začátku července. Po D1 se nejezdilo ve dvou úsecích u Velké Bíteše na Vysočině a u Lokte na Benešovsku.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Západ Čech ochromila ledovka. Desítky nehod, řidiči i chodci by měli…

30.11.2018 15:51 Aktualizováno Hasiči doporučují v Karlovarském kraji kvůli ledovce řidičům vůbec nevyjíždět. Potíže jsou na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama