Pozor. Do nedělního rána se bude střídavě uzavírat dálnice D1

Praha - Kvůli opravě mostu na 71. kilometru dálnice D1 bude úsek mezi Loktem a Hořicemi uzavřen čtyřikrát na hodinu a půl a poté bude dálnice stejnou dobu otevřena. Stavbaři budou zastavovat provoz v rozmezí od sobotních 20:00 do nedělních 08:00.

Přidejte svůj názor

Dálnice D1 v průběhu opravy

Osobní auta mohou uzavírku mezi Loktem a Hořicemi objet ve směru na Brno přes Čechtice a ve směru na Prahu přes Ledeč nad Sázavou. Nákladní auta nad 12 tun objízdnou trasu stanovenu nemají. "Samozřejmě, pokud by se stala dopravní nehoda, může se situace značně zkomplikovat," uvedl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. 

Čas ukončení uzavírek je podle ministerstva dopravy závazný a stavební firma jej nesmí prodloužit. Pokud nastanou komplikace v přepravě mostních nosníků a nebudou dodány včas, tak bude stavba přerušena, nosníky se nebudou montovat a budou dočasně uloženy u dálnice.

Vedle krátkodobých uzavírek při stavbě mostu čeká řidiče o víkendu na 71. kilometru dálnice také uzavření levého a pravého pásu. V půlkilometrovém úseku tak budou jezdit pouze jedním jízdním pruhem na Prahu a jedním jízdním pruhem na Brno.

O opravě dálnice D1 rozhodlo ministerstvo dopravy předloni v červnu. Celá modernizace mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru má stát asi 14 miliard korun, počítá se s využitím peněz z Evropské unie. 

Rozsáhlá oprava dálnice D1 zvýšila poptávku po ultralehkých vrtulnících. Podnikatelé se obávají dlouhých kolon a častých komplikací na této nejvytíženější tuzemské dopravní tepně, a stále více jich proto uvažuje o nákupu malé helikoptéry, napsaly Lidovky.cz.

"Podnikatelé mají z opravy dálnice D1 zřejmě značné obavy. Hodně se jich nyní vyptává na podmínky, za jakých si lze u nás pořídit ultralehký vrtulník, přičemž zmiňují rekonstrukci dálnice. Získali jsme už prvního zákazníka, jehož rozhodování o nákupu vrtulníku zahájená oprava D1 výrazně ovlivnila," říká Ivo Brumar ze společnosti Mamba Air, která v Česku prodává italské ultralehké vrtulníky CH-7 a CH-77.

"Let do Prahy jim v našem vrtulníku zabere něco málo přes hodinu a nemusí se obávat, že kvůli kolonám přijedou na důležitou schůzku pozdě a přijdou o zajímavou zakázku. Pro hodně podnikatelů je to pádný důvod začít uvažovat o nákupu ultralehkého vrtulníku," uvedl Brumar.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama