D1 nestačí. Dopravu zkomplikuje i oprava dálnice D11

Praha - Ve čtvrtek začíná letošní poslední plošná oprava dálnice, a sice práce na asfaltových přetazích nevyhovujících betonových vozovek na hradecké D11. K současnému omezení na 20,5 – 26,3 kilometru u Poříčan přibude od 3. října ještě oprava úseku na 13,7 – 7,8 kilometru mezi Mochovem a Jirny. Uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Přidejte svůj názor

Dálnice D1 v průběhu opravy

K zahájení opravy již došlo v první etapě uzavírkou levých jízdních pruhů v obou jízdních pásech dálnice D11 v km 14,5 pro vybudování nového přejezdu středního dělícího pásu. Provoz je ale veden v obou směrech ve dvou pomocných jízdních pruzích s využitím zpevněné krajnice.

Od čtvrtka v rámci II. etapy se uzavře celý levý jízdní pás dálnice D11 (směr Praha), kde se bude opravovat povrch vozovky. Doprava povede pouze v pravém pásu dálnice (směr Hradec Králové) v režimu 2 + 1 tak, že od neděle 15.00 do čtvrtka 15.00 povedou 2 jízdní pruhy na Prahu a jeden na Hradec Králové.

Od čtvrtka 15.00 do neděle 15.00 hodin povede jeden jízdní pruh na Prahu a dva na Hradec Králové. Současně se uzavře nájezdová rampa vlevo na Jirny (EXIT 8). Ve směru od Hradce Králové na Prahu nebude možno na Jirny sjíždět ani najíždět. Rekonstrukce vozovky potrvá do konce října.

Celá oprava bude završena III. etapou, tj. výměnou svodidel ve středním dělícím pásu (průběh listopadu 2013), kdy budou, stejně jako v I. etapě, v obou směrech uzavřeny levé jízdní pruhy. V rámci této etapy budou obslouženy všechny nájezdy i výjezdy na Jirny.

„Apelujeme na řidiče, aby zejména v průběhu II. etapy ve směru, kde povede pouze jeden jízdní pruh, dbali zvýšené pozornosti, ohleduplnosti při střídavém řazení před uzavírkou, dodržovali bezpečné rozestupy, nejvyšší dovolenou rychlost a ostatní pravidla bezpečné jízdy," uvedlo ŘSD.

V době ranní špičky pak musí řidiči počítat ve směru na Prahu až s několikaminutovým zdržením.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko se vzpamatovává z orkánu. Pojišťovny odhadují škody na desítky…

24.09.2018 21:56 Aktualizováno Celá ČR - Silný vítr, který hlavně v neděli večer a v noci na dnešek zasáhl Českou republiku,…

Provoz na D1 u Jihlavy zkomplikovala nehoda. Jeden mrtvý, přistával…

17.08.2018 14:40 Aktualizováno Jihlava - Na dálnici D1 u Jihlavy dnes havarovalo auto, jeden člověk zemřel. Nehoda komplikovala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama