Opilec v Porsche jel Prahou 240 km/h. Policisté stavěli zátaras z ostatních vozidel

Praha - V úterý večer ujížděl hlídce Pohotovostní motorizované jednotky pražské policie opilý řidič (46) ve svém Porsche Cayene. Zběsilou jízdu opilce ukončil až zátaras postavený z ostatních vozidel.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Řidič Porsche upoutal pozornost policistů už na pražské Magistrále, kde jel příliš rychle a kličkoval mezi auty.

"Za použití výstražného světelného a zvukového zařízení se pak řidiče snažili zastavit, ten je ovšem ignoroval a pokračoval ve své nebezpečné jízdě po brněnské dálnici směrem z centra metropole. Na sjezdu na Benešov pak podjel dálnici D1 a vracel zpět do Prahy, kde se nakonec napojil na novou část Pražského okruhu a ujížděl chvílemi až dvou set čtyřiceti kilometrovou rychlostí k ruzyňskému letišti," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

V tu chvíli už další hlídky vytvářely u Cholupického tunelu bariéru z nákladních automobilů. Tunel byl uzavřen pro veškerou dopravu. Právě bariéra ujíždějícího řidiče zpomalila a následně také zastavila.

"Z vozidla muž odmítal vystoupit. Policisté proto s namířenou střelnou zbraní v ruce muže vytáhli z vozidla a povalili ho na zem. Agresivní řidič neustále kladl aktivní odpor a nechtěl s policisty spolupracovat, ti ho proto zajistili a s pouty na rukou ho převezli na nejbližší služebnu k dalším úkonům," doplnila mluvčí.

Dechová zkouška u muže prokázala hodnotu alkoholu ve výši 0,9 promile. Státní zástupkyně rozhodla, že se případ bude řešit jako přestupek. Muži tak hrozí zákaz řízení a maximálně 20 tisícová pokuta.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama