Pozor, bude to klouzat. Meteorologové varují před náledím

Praha - Meteorologové varují před kluzkými vozovkami, dnes v noci a v úterý ráno hrozí náledí a zmrazky ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Výstraha platí od dnešní půlnoci do úterních 10:00. Při poklesu teplot pod nulu budou mokré povrchy namrzat, meteorologové proto chodce a řidiče nabádají k opatrnosti.

V Libereckém kraji se teploty pohybují kolem pěti stupňů Celsia, přesto by motoristé měli nadále jezdit opatrně. Na silnicích nižších tříd Jablonecka je rozbředlý sníh, zbytky rozbředlého sněhu tam mohou být i na silnicích I. tříd. V Jizerských horách a ve vyšších polohách Semilska je ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Na horských silnicích v Královéhradeckém kraji dnes leží vrstva uježděného sněhu, která například v Krkonoších dosahuje až deseti centimetrů. Například v Krkonoších se dnes teploty pohybují kolem bodu mrazu a padá déšť se sněhem.

Se sněhem se mohou motoristé setkat v okolí Ústí nad Orlicí, Vysokého Mýta, Hlinska, Lanškrounu, Svitav, Poličky, Moravské Třebové a Žamberku. Vyskytuje se rovněž v Železných horách na Chrudimsku.

Na silnicích Vysočiny leží dnes ráno místy zbytky rozbředlého sněhu. Řidiči by měli jezdit s opatrností hlavně na Žďársku a v lesních úsecích.

Silnice ve Zlínském kraji jsou dnes ráno po dešti a oteplení většinou holé a mokré. Pouze na horách Vsetínska je v úseku Soláň - Velké Karlovice - hranice se Slovenskem ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Viditelnost je vlivem srážek snížena.

Silnice v Olomouckém kraji jsou dnes ráno po dešti a oteplení většinou holé a mokré, pouze v nejvyšších partiích Jesenicka a Šumperska leží na některých méně důležitých cestách malé zbytky rozbředlého či ujetého sněhu. "Prší a teploty se pohybují nad nulou. Sněží pouze na Červenohorském sedle, kam jsme nad ránem vyslali sypače a silnice je tam nyní mokrá," uvedla dispečerka šumperské správy silnic.

Předpověď na úterý:
Zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, na severovýchodě nad 800 m srážky i sněhové. Během dne ustávání srážek a ubývání oblačnosti místy až na polojasno. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na severovýchodě +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na Moravě a ve Slezsku 1 až 5 °C. 

Předpověď na středu:
Mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrholení. Na horách a přechodně místy i v nížinách jasno. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, při vyjasnění ojediněle kolem -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na západě při vyjasnění až 7 °C.

Předpověď na čtvrtek:
Mrznoucí mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrholení nebo mrznoucí mrholení. Na horách a přechodně místy i v nížinách jasno. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, při vyjasnění ojediněle kolem -5 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, na západě při vyjasnění až 6 °C.

Vyhlídka počasí od pátku do pondělí:
Mrznoucí mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrholení nebo mrznoucí mrholení. Na horách a přechodně místy i v nížinách jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 0 až -5 °C, při vyjasnění ojediněle kolem -7 °C.
Nejvyšší denní teploty -2 až +3 °C, při vyjasnění až 6 °C.

Témata: náledí | Počasí | Zima
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama