Výstraha řidičům: Bude se ochlazovat, hrozí náledí

Praha - V severní polovině republiky hrozí v noci náledí, kluzko může být až do úterního dopoledne. Kvůli ochlazení mohou cesty namrzat i ve středu, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto bude výstrahu postupně zpřesňovat.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Déšť, který se během pondělí bude rozšiřovat od východu, začne v důsledku poklesu teploty vzduchu v noci z pondělí na úterý na severu a severozápadě našeho území namrzat, a bude se tvořit ledovka," uvedli meteorologové. Výstraha platí od úterních 2:00 do 11:00 hodin pro kraje Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký, Olomoucký a Moravskoslezský.

"Očekáváme, že během úterý bude ochlazení pokračovat, a proto se postupně na většině území ČR bude v noci z úterý na středu tvořit náledí," dodal ČHMÚ. Pozor by si měli dávat zejména řidiči a chodci.

Předpověď na noc, úterý a středu:

Počasí v noci:
Převážně zataženo, mlhavo, na většině území déšť, na severozápadě a severu místy mrznoucí srážky s tvorbou ledovky. Postupně v Čechách nad 700 m, na severozápadě ve všech polohách srážky sněhové. Nejnižší teploty 5 až 2 °C, na severozápadě a severu kolem 0 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, se bude v Čechách měnit na mírný severozápadní 2 až 6 m/s, informuje chmi.cz.

Počasí přes den:
Převážně zataženo, na většině území déšť, zpočátku nad 900 m, zpočátku na severozápadě a severu, během dne od severeozápadu i na ostatním území nad 400 m sněžení. Nejvyšší teploty 0 až 5 °C, na Moravě až 8 °C, k večeru místy tvorba náledí, v 1000 m na horách kolem -1 °C, v Jeseníkách a v Beskydech kolem +3 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě zpočátku slabý proměnlivý do 4 m/s.

Předpověď na středu:
Zataženo až oblačno, zpočátku místy občasný déšť se sněhem nebo déšť, v polohách nad 400 m sněžení. Místy náledí. Během dne ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severní vítr 2 až 6 m/s.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Západ Čech ochromila ledovka. Desítky nehod, řidiči i chodci by měli…

30.11.2018 15:51 Aktualizováno Hasiči doporučují v Karlovarském kraji kvůli ledovce řidičům vůbec nevyjíždět. Potíže jsou na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama