Řidiči, pozor. Policie chystá velikonoční zátah po celém Česku

Praha - Ode dneška až do pondělí musejí všichni, kteří vyrazí na silnice, počítat s přísným policejním dohledem, a to po celé republice. I letos vyhlásili dopravní policisté na velikonoční svátky bezpečnostní akci. Zátah bude zaměřený hlavně na opilce za volantem.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Takzvaní sváteční nebo kloboukoví řidiči a hezké počasí. I to stojí za zvýšenou víkendovou aktivitou policistů a vyšším počtem dopravních hlídek na silnicích. "Je třeba počítat s tím, že jsou to řidiči nevyježdění, ztratili během zimy základní návyky a je potřeba mít ohleduplnost vůči těmto účastníkům," řekl ředitel služby dopravní policie Tomáš Lerch.

Hezké počasí jistě vyláká na silnice i motorkáře a cyklisty. Obezřetnost se tak pochopitelně vztahuje i na ně. Četné policejní hlídky budou kontrolovat vše - bezpečnostní pásy, dodržování rychlosti, ale hlavně alkohol.

"Dá se očekávat zvýšený počet policistů na těch hlavních silničních tazích, významných komunikacích, turistických rekreačních oblastech. Řádově můžeme mluvit o stovkách policistů," dodal Tomáš Lerch.

A kde konkrétně policejní hlídky očekávat? Pozor na porušování silničních pravidel si tak rozhodně dejte třeba v blízkosti Barrandovského mostu na ulici K Barandovu. Anebo na Plzeňské blízko pražského centra. Hříšníky tam chytali policisté dokonce už dnes. 

Témata: řidiči | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama