Na České dráhy míří žaloba za nekvalitní služby

Liberec- Liberecký kraj žaluje na poslední chvíli České dráhy za nekvalitní služby na dvou tratích v Podkrkonoší. Žádá 26,9 milionu korun. Pochybení se mělo stát od prosince 2011 do prosince 2013, příští týden tak uplyne tříletá promlčecí lhůta.

Ilustrační foto
doporučujeme

Pokud by kraj vyměřenou pokutu nevymáhal soudně, mohlo by mít vedení v budoucnu problémy, že se nechovalo s péčí řádného hospodáře, řekl dnes novinářům hejtmanův náměstek Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj). Není to první žaloba Libereckého kraje na České dráhy.

České dráhy s výší pokuty nesouhlasí. "Sankce je nastavena na soubor povinností k provozování kolejových vozidel, avšak část těchto povinností České dráhy plnily. Audiovizuální informační systém jsme nahradili jinou formou, cestující informoval personál a použili jsme papírové tabulky," sdělila dnes ČTK mluvčí drah Radka Pistoriusová.

Potvrdila, že dráhy k dohodě s Libereckým krajem zatím nedospěly. "Rádi bychom ale v příštích týdnech konsenzus našli," dodala.

České dráhy podle krajského radního pro dopravu Vladimíra Mastníka (Starostové) porušily smlouvu o závazku veřejné služby v drážní dopravě na období od 1. ledna 2005 do konce platnosti jízdních řádů v roce 2019. Na tratích Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou a Stará Paka - Libuň nenasazovaly takové vlaky, jaké vyžadovala smlouva.

"Na těchto linkách měly podle smlouvy jezdit vlaky vybavené sedačkami s opěrkami hlavy, audiovizuálním informačním systémem a alespoň jednou toaletou," vysvětlil Mastník. Půldruhého roku tam však podle něj jezdily vlaky s horším vybavením.

Témata: České Dráhy
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Firmy Agrofertu loni získaly rekordní částku na zemědělských dotacích

11.06.2021 10:42 Firmy z holdingu Agrofert získaly loni více než miliardu korun z evropských dotací určených pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama