Třetí adventní neděle: Češi se hrnuli do obchodů. Co jde na dračku?

Praha - Češi se vypravili za vánočními nákupy. Tržby obchodníků i o třetím adventním víkendu rostly, meziročně o jednotky procent. Lidé hodně nakupovali drobnou elektroniku, zájem byl ale i o dárkové kosmetické balíčky či bytové doplňky.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Mezi nejvíce prodávaný sortiment patří již tradičně kosmetické balíčky, hračky a knihy. Trendem letošních vánoc je ale také elektronika, drobné domácí spotřebiče - zejména tablety, elektronické čtečky knih či kuchyňské roboty," uvedla mluvčí skupiny Ahold Judita Urbánková.

Zájem o malé elektronické přístroje potvrzuje i mluvčí Euronics Bohuslav Komín. "Letos poprvé překonal prodej menší spotřebičů v objemu velké spotřebiče. Za aktuální víkend byl prodej malé bílé elektroniky dvojnásobný oproti velké bílé, která jej normálně v průběhu roku převyšuje," uvedl Komín.

Více televizorů, mobilů, malých domácích spotřebičů a tabletů prodal i konkurenční Electro World. "Zaznamenáváme také nárůst prodeje dárkových poukázek pro ty, kteří si nejsou dárkem úplně jistí. Nejčastěji se prodávají poukázky v hodnotě 2000 korun," doplnil Petr Jiras.

Psali jsme:  

Velký nápor lidí byl i v prodejnách Ikea, kde evidují nárůst tržeb meziročně o jednotky procent. Zákazníci prý více nakupují bytové doplňky a jejich nákupní seznam tvoří více položek.

Obchodníci se na nápor zákazníků připravili předem. "Na prodejnách máme plnou obsazenost co do počtu prodavačů i brigádníků, kteří pomáhají při všech činnostech na prodejně. Zapojují se i zaměstnanci centrály, kteří chodí na jednotlivé prodejny pomáhat," podotkl Komín z Euronicsu.

Témata: Vánoce | Obchody | tržby
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Firmy se během krize přeorientovaly na okolní země, teď plánují expanzi

15.06.2021 11:26 České malé a střední podniky se během pandemie koronaviru ve vývozu přeorientovaly na okolní země,…

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama