Kde splašit dárky na poslední chvíli? Přehled otevírací doby

Praha - Šanci pořídit poslední dárky mají opozdilci v obchodech většinou do 14:00. V pražském obchodním centru Palladium je možné nakupovat až do 17:00. Některé obchody jsou ale zavřené - například IKEA nebo pobočky Alza.cz.

Obchodní domy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Tesco letos na Štědrý den otevírací dobu o hodinu zkrátí oproti loňsku a obchody se zavřou ve 13:00. Globus, Albert nebo Billa dnes zavřou stejně jako loni ve 14:00, prodejny Lidl již v poledne. Obchody Interpar mají otevírací dobu do 15:00. Poté zůstanou otevřené jen obchody na benzínových pumpách a některé večerky. Většina nákupních center zavře také mezi 14 a 15 hodinou.

Největší opozdilci mohou ještě večer koupit svým blízkým na internetu například elektronickou knihu nebo voucher na slevovém serveru. "Mohou vybírat z nejrůznějších poukázek a to na lázeňské či sportovní pobyty, masáže, divadelní předplatné či vstupy do fitness centra a degustační zážitky. Právě tyto poukazy tvoří tradičně největší část tržeb v posledních dnech včetně samotného Štědrého dne," uvedla ředitelka Slevomat.cz Marie Chytilová.

"Nezanedbatelná výhoda slevových serverů je to, že na nich je možné nakoupit dárky doslova za pět minut 12, kdy stačí vybraný voucher vytisknout a dát v obálce pod vánoční stromeček," dodala Jana Bačová ze slevového portálu Pepa.cz.

V prodejnách Electro Worldu mohou dnes zákazníci objednávat dárky v e-shopu až do 11:00 a vyzvednout si zakoupené zboží na příslušné pobočce do konce otevírací doby, tedy do 14:00.

O příštích Vánocích by otevírací dobu již mohl určovat zákon. Návrh zákona na omezení prodejní doby v obchodních řetězcích je nyní v prvním čtení ve Sněmovně. Obchody by podle návrhu měly zůstat zavřené na Nový rok, o Velikonočním pondělí, dále 8. května, 28. září, 28. října a o vánočních svátcích 25. a 26. prosince. O Štědrém dnu by obchody směly mít otevřeno pouze do 12:00.

Témata: Vánoce | Obchody
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama