Bývalý disident a kapitán BIS Hučín vlastní polovinu firmy Kazeto

Přerov - Majitelem poloviny továrny Kazeto, která v Přerově vyrábí lepenkové kufry, krabice a šanony, se loni stal někdejší disident a bývalý důstojník Bezpečnostní informační služby Vladimír Hučín. Svůj podíl v Kazetu odkázal Hučínovi spolumajitel podniku Karel Zejda, který před časem zemřel ve věku 87 let. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy Kazeta.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

"Dědictví po panu Karlu Zejdovi nabylo právní moci 4. února 2014 a dědicem padesátiprocentního obchodního podílu ve společnosti Kazeto se stal Vladimír Hučín," stojí ve výroční zprávě Kazeta za rok 2014. Účetní hodnota Hučínova polovičního podílu v továrně Kazeto podle údajů z obchodního rejstříku přesahuje deset milionů korun.

Informace o zahájení dědického řízení byla známa už dříve, avšak o podílu, který má Hučín v Kazetu po Zejdovi získat, se pouze spekulovalo. Optimistické odhady hovořily o čtvrtině podniku. Zbývající podíl ve firmě nyní vlastní několik fyzických osob, které tento majetek také zdědily po bývalých majitelích Kazeta.

Hučín byl před lety obviněn a obžalován z několika trestných činů. Byl podezřelý z toho, že v 90. letech, kdy pracoval v BIS, podněcoval levicový extremismus, aby mohl na jeho hrozbu upozornit. Soudy jej osvobodily. Rehabilitován byl i za svou předlistopadovou činnost, kdy skončil několikrát i ve vězení.

Bývalý majoritní vlastník Kazeta Karel Zejda byl veden v seznamech komunistické Státní bezpečnosti. Hučín Zejdu znal od 70. let minulého století a tvrdí, že se Zejdovo jméno na seznam StB dostalo neprávem, a proto se ho rozhodl očistit u soudu.

Hučínovo vyjádření se dnes ČTK nepodařilo získat. Už dříve řekl, že Zejda mu před rokem 1989 velmi pomáhal. "Mám spoustu informací, které prokazují, že pan Zejda si prošel tvrdým martyriem StB. Viděl jsem jeho svazek a například mohu prokázat, že Zejda byl v roce 1982 rozpracováván StB pro podezření, že mi měl dodávat munici pro moji protikomunistickou skupinu," uvedl v diskuzi zpravodajského portálu České noviny.

Někdejší hlavní vlastník Kazeta Karel Zejda podporoval Hučína i v době, kdy bývalý zpravodajec BIS kandidoval do Senátu. V posledních letech Zejdova života se o něj Hučín staral.

Kazetu loni vzrostly tržby z 53,5 milionu korun v roce 2013 na 56,5 milionu korun. Hospodaření firmy se zároveň vrátilo zpět do černých čísel, když po ztrátě 438.000 korun v roce 2013 vykázala čistý zisk 1,3 milionu korun.

Firma Kazeto v roce 2014 hlavní část tržeb získala v zahraničí, kam exportovala výrobky v hodnotě 35 milionů korun. Mezi hlavní zahraniční odběratele patří švédská společnost Ikea, která po celém světě provozuje obchodní domy s nábytkem a bytovými doplňky. Kazeto exportuje také do zemí Evropské unie a Spojených států.

Výrobní portfolio společnosti Kazeto zahrnuje produkci cestovních a dětských lepenkových kufrů a lepenkových úložných prostorů, krabic či šanonů.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud schválil reorganizaci Via Chem Group, věřitelé si mohou vybrat ze…

19.12.2018 09:10 Krajský soud v Českých Budějovicích schválil reorganizační plán firmy Via Chem Group, která je od…

Soud zamítl stížnost operátora O2, pokuta 4,5 milionu za nekalou praktiku…

18.12.2018 18:30 Společnosti 02 Czech Republic se nepodařilo zpochybnit pokutu 4,5 milionu korun, kterou dostala za…

České dráhy příští rok zvýší mzdy zaměstnanců, benefity jim zůstanou

18.12.2018 18:26 České dráhy zvýší příští rok svým zaměstnancům mzdy o 5,5 procenta. Vzrůst by měly i některé…

Portál Booking dostal pokutu 8,3 milionu, dle ÚOHS uzavíral zakázané…

18.12.2018 16:15 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil portálu pro rezervaci ubytování Booking.com…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama