Do Médea Group a vydavatelství Empresa Media vstupuje čínský investor CEFC

Praha - Jedna z největších soukromých čínských a světových investičních společností CEFC China Energy Company Limited se stává strategickým partnerem největší tuzemské komunikační skupiny Médea Group a čtvrtého největšího mediálního koncernu v ČR společnosti Empresa Media, která v ČR provozuje televizní skupinu Barrandov, je významným vydavatelem periodického tisku a provozuje elektronický deník.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Společnosti CEFC China Energy Company Limited na straně jedné a Empresa Media a Médea Group na straně druhé podepsaly smlouvu o strategické spolupráci, na základě nichž CEFC kapitálově vstupuje do společností Médea Group a Empresa Media.

V rámci uzavíraného partnerství získá společnost CEFC minoritní podíl ve zmíněných společnostech.  V rámci tohoto partnerství bude CEFC působit jako strategický a finanční partner a dosavadní jediný majitel společností Médea Group a Empresa Media, Mgr. Jaromír Soukup, bude partnerem, který bude řídit obchodní, mediální a provozní aktivity společného uskupení.

„CEFC je zcela mimořádně silným finančním a strategickým partnerem a partnerství s ním umožní další rozvoj naší mediální skupiny. Již v průběhu léta televizní skupina Barrandov významně zvýšila svůj podíl na trhu a partnerství s CEFC nám umožní další rozvoj naší televize, tiskových i dalších médií. Zároveň budeme posilovat naše postavení na trhu elektronických médii s ohledem na technologický náskok a know-how CEFC.  A také touto cestou získáváme partnera, o kterého se můžeme opřít i při posilování naší pozice na trhu nákupu a prodeje reklamního prostoru v médiích a v dalších marketingových službách pro naše klienty. CEFC je soukromou společností, jejíž vize jsou mi velmi blízké a sympatické.  Na partnerství s CEFC se velmi těším," říká předseda představenstva společností Barrandov Televizní Studio, Empresa Media a Médea Group, Mgr. Jaromír Soukup.

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo dosáhnout dohody s partnery takové velikosti a významu, jako jsou Médea Group a Empresa Media. Pevně věříme, že díky naší spolupráci se pozice na trhu v případě koncernu Médea Group upevní a v případě Empresa Media dále poroste, a společně navážeme na úspěchy, kterých náš partner již dosáhl. V obou společnostech vidíme velký potenciál, stejně tak máme velkou důvěru ve stávající management. Máme také velký respekt k vyspělosti mediálního trhu v České republice a chceme napomoci jeho dalšímu rozvoji a vývoji," řekl Chan Chauto, prezident CEFC.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf představenstva Škoda Auto Bernhard Maier končí ve funkci

09.07.2020 17:27 Aktualizováno Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Bernhard Maier končí po necelých pěti letech v čele…

ČSSD: Obce by měly od developera dostat 25 procent bytů pro své účely.…

09.07.2020 16:47 Aktualizováno Obce by měly mít při povolování výstavby bytů právo od developerů žádat až čtvrtinu nových bytů pro…

Banky začínají uzavírat pobočky. Opatření proti koronaviru urychlila…

09.07.2020 16:43 Karanténní opatření v době pandemie urychlila digitalizaci českého bankovnictví, banky tudíž…

Nad těžbou v OKD visí otazníky. Ceny uhlí už klesat nebudou, soudí…

09.07.2020 15:51 Velkoobchodní ceny černého uhlí by do konce letošního roku měly stagnovat na současné úrovni, a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy