Nelíbí se vám váš byt? Poradíme, jak si vytvořit skutečný domov

Praha - Domácí pohoda je pro každého člověka to nejdůležitější. Odpočinout si po dlouhém dni v práci, vytvořit místo, kde budou děti rády dělat úkoly a nestydět se pozvat návštěvy, tak by měl vypadat pravý domov. Jenže když vám okny fouká studený vítr, stropem zatéká a nábytek je ještě z doby socialismu, není to tak lehké.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Zařídit si krásné bydlení není zadarmo a není to ze dne na den. Našetřit na vysněný byt vám pomůže stavební spoření, které se hodí doslova pro každého. Není tedy divu, že ho má téměř každý druhý Čech.

"Výhodou stavebního spoření je státní podpora ve výši až dvou tisíc korun v příslušném kalendářním roce, garantovaný úrok a vysoká bezpečnost uložených finančních prostředků," říká Jitka Jechová z Raiffeisen stavební spořitelny.Přitom peníze ze stavebního spoření nemusíte použít jen na bydlení, lze ho využít pro tvorbu finanční rezervy, pořízení a rekonstrukci vlastního bydlení, pro zajištění dětí nebo finanční nezávislost ve stáří.

Peníze, které si pravidelně ukládáte na účet stavebního spoření, můžete použít na cokoliv. Naopak úvěr ze stavebního spoření lze využít pouze na bytové potřeby. Ideální je například na rekonstrukci bytového jádra, modernizaci kuchyně, výměnu oken nebo zateplení domu. Hodí se samozřejmě také na pořízení nového bydlení.

Každý z nás by si měl vytvářet finanční rezervu, nikdy totiž nevíme, co se může stát. Každý pracující člověk by měl proto ušetřit alespoň 10 % ze svého měsíčního příjmu. Jedním z ideálních řešení, kam je odkládat, je právě stavební spoření.

"Když budete za rok na svůj účet vkládat minimálně 20 tisíc korun, dosáhnete na maximální výši ročního státního příspěvku, tedy dvou tisíc korun. Za šest let vázací doby státního příspěvku u stavebního spoření tak můžete získat až 12 tisíc korun," dodává Jechová. Kromě toho je vše úročeno garantovaným úrokem z vkladů, celkový roční výnos je tedy až okolo 4 %. A to se vyplatí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu? Babiše popudil návrh…

24.03.2019 23:36 Aktualizováno Čtyři desítky poslanců navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu a nafty. S návrhem…

ČEZ ESCO zvýšilo tržby o 27 procent, zájem o moderní energetiku roste

24.03.2019 12:16 Tržby skupiny ČEZ ESCO, která patří do energetické skupiny ČEZ, vzrostly meziročně o 27 procent na…

Nákupy on-line? Trendy v Česku se mění, hlavně díky generaci mileniálů

24.03.2019 09:10 Podíl nakupování na internetu přes mobilní zařízení se za poslední dva roky zvýšil o deset…

Zvýšení sazeb ČNB není ve čtvrtek jisté, rizika z globálního vývoje…

24.03.2019 09:06 Pokud Bankovní rada České národní banky nezvýší úrokové sazby na zasedání ve čtvrtek 28. března,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama