Změna v čele představenstva DPP: Ředitele Ďuriše vystřídal Gillar

Praha - Generálního ředitele pražského dopravního podniku (DPP) Jaroslava Ďuriše vystřídal v čele představenstva firmy Martin Gillar. Do představenstva ho ve středu zvolila dozorčí rada, která zároveň odvolala Ďuriše. ČTK to řekl zdroj dobře obeznámený s jednáním představenstva. Gillar dosud působil v České poště. Z pozice generálního ředitele představenstvo Ďuriše zatím neodvolalo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Dozorčí rada vyslovila ve středu nesouhlas se směřováním podniku, zároveň uvedla, že chce odvoláním Ďuriše urychlit transformaci DPP. Následně doporučila představenstvu odvolat Ďuriše rovněž z pozice generálního ředitele - odvolat jej může pouze představenstvo.

Společně s Ďurišem rada odvolala také dnes již bývalou místopředsedkyni představenstva a dosavadní ekonomickou ředitelku DPP Magdalenu Češkovou.

Novými členy představenstva rada pak zvolila technického ředitele podniku Jana Šurovského a právě ředitele divize rozvoje a strategie České pošty Gillara. O něm se v médiích už ve středu objevily spekulace, že by měl nahradit Ďuriše v čele podniku.

Společnost provozuje tři linky metra o celkové délce 59,4 kilometru, dále 539,8 kilometru tramvajových tratí a 1798 kilometrů autobusových linek. Praha jeho fungování dotuje více než 11 miliardami ročně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Nová pravidla placení kartou aktivní. Češi mohou mít problémy

14.09.2019 07:52 Ode dneška vstupuje v platnost nová evropská směrnice zvyšující bezpečnost bezkontaktních a…

Jablka v Česku prudce podraží? Velká část letošní úrody je zničená

13.09.2019 17:57 Letošní úroda jablek v sadech českých pěstitelů by podle posledního odhadu k 1. září měla meziročně…

Přechod k jinému operátorovi: Pravidla se mají změnit, novela prošla…

13.09.2019 17:36 Aktualizováno Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi se zřejmě sníží a zkrátí se také lhůta pro převod…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama