Zdravotnický veletrh v Brně přivítá odborníky z celé Evropy

Brno - Pod názvem Týden zdravotnictví v Brně se na brněnském výstavišti od úterý uskuteční Mezinárodní veletrh zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví Medical Fair Brno Central Europe/Rehaprotex. Jak informovaly veletrhy, akce přivítá zdravotnické odborníky z celé Evropy.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Ti přijedou diskutovat na mezinárodní kongresy a seznámit se s novinkami pro špičkovou zdravotní péči. Česká zdravotnická veřejnost se na výstavišti zároveň sejde nad novou koncepcí zdravotnictví.

Veletržní část Týdne zdravotnictví v Brně proběhne od 19. do 22. října. K účasti se přihlásilo přes 300 vystavujících firem z 28 zemí, které chtějí představit nové výrobky a služby pro zkvalitnění zdravotní a sociální péče. Prezentovat se budou například firmy Audy, BTL zdravotnická technika, Madisson, Electric Medical Service nebo Chironax Frýdek Místek aj. V sekci Rehaprotex nechybí největší vystavovatelé jako Sivak, Medicco, Patron Bohemia, Meyra nebo Erilens. Největší zahraniční účasti podle počtu firem jsou z Číny, Malajsie, Německa, Rakouska, Slovenska a Švýcarska. Veletrhy očekávají účast zahraničních odborných návštěvníků z Chorvatska, Kuvajtu, Polska, Rakouska, Slovenska, Srbska, Ukrajiny a dalších zemí.

Tradiční Den nemocnic pořádaný při veletrhu Medical Fair Brno se stane příležitostí k diskusi o připravované reformě českého zdravotnictví. "Napjatě očekávané vystoupení ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) představí základní pilíře reformy zdravotnictví. Nástin připravované reformy jistě vyvolá zajímavou diskusi, do níž se zapojí představitelé zdravotních pojišťoven, komise pro zdravotnictví Asociace krajů ČR, zřizovatelé zdravotnických zařízení i poskytovatelé zdravotní péče," sdělila marketingová manažerka veletrhu Markéta Kamenická.

V kongresových sálech brněnského výstaviště navíc proběhnou desítky odborných kongresů a sympozií, seminářů, prezentací a diskusních setkání. K nejvýznamnějším bude patřit 38. společný sjezd českých a slovenských chirurgů, opět nebude chybět ani 6. výroční konference České společnosti pro sterilizaci Steril.cz nebo konference e-Health Days zaměřená na elektronizaci zdravotnictví. Na loňskou vzdělávací konferenci z cyklu 1 den pro sestru naváže konference Sestra jako sociální odborník. K novinkám letošního doprovodného programu patří Mezinárodní konference magnetoterapie nebo Mezinárodní terapie v neurologii.

Výstaviště bude pro návštěvníky otevřeno od 19. do 21. října 2010 denně od 9 do 17 hodin a v pátek 22. října 2010 pouze do 15 hodin. Celodenní vstupenka stojí 100 korun, pro návštěvníky předem zaregistrované na internetu 50 korun.

Témata: veletrhy | bvv
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama