Podání výpovědi není důvodem k penalizaci, řekl ombudsman

Brno - Ombudsman Pavel Varvařovský nesouhlasí s některými navrhovanými změnami v zákoně o zaměstnanosti. Poslancům, kteří o něm budou jednat na právě probíhající parlamentní schůzi, proto navrhl jeho přepracování, řekla ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí Kanceláře veřejného ochránce práv Iva Hrazdílková.

Pavel Varvařovský, ombudsman
doporučujeme

"Ombudsman nesouhlasí zejména se snižováním podpory v nezaměstnanosti u těch, kdo poslední zaměstnání ukončili sami nebo dohodou," řekla Hrazdílková. Často tak totiž končí pracovní poměr zaměstnanci, vůči nimž zaměstnavatelé poručují pracovněprávní předpisy.

"Zaměstnanci pak raději sami dají výpověď nebo přistoupí na skončení pracovního poměru dohodou. Na úřadu práce by pak byli sníženou podporou v nezaměstnanosti znevýhodněni i proti zaměstnancům, s nimiž byl pracovní poměr ukončen například pro opakované méně závažné porušování pracovní kázně," vysvětlila Hrazdílková.

Zákon o zaměstnanosti je součástí takzvaného sociálního balíčku - skupiny zákonů, které se v rámci úsporných opatření mají měnit.

Novela navrhuje, aby podpora v nezaměstnanosti byla snížena na 45 procent průměrného měsíčního čistého výdělku u těch, kdo poslední zaměstnání ukončili "bez vážného důvodu" sami nebo dohodou se zaměstnavatelem. Podle dosavadní právní úpravy činí jejich podpora první dva měsíce 65 procent průměrného výdělku a teprve pak se snižuje na 50 procent po dobu dalších dvou měsíců a na 45 procent po zbývající dobu.

Všichni, kdo sami ukončí zaměstnání, a to zřejmě bez rozlišování (například i tehdy, cítí-li se šikanováni, ale netroufají si zaměstnavatele žalovat), budou podle ombudsmana tedy znevýhodněni, protože podpora v nezaměstnanosti jim bude přiznána pouze ve výši 45 procent.

Podle veřejného ochránce práv je navrhovaná změna zákona o zaměstnanosti v rozporu s ústavně zaručeným právem na přiměřené hmotné zajištění osob, které bez své viny nemohou získávat prostředky pro zajištění svých životních potřeb prací. Zaměstnanci dost často končí pracovní poměr z důvodu, že zaměstnavatelé vůči nim porušují pracovněprávní předpisy, a to v nejširším slova smyslu včetně šikany či diskriminace.

Takové jednání je však podle ombudsmana obtížně prokazatelné a zaměstnanci někdy radši přistoupí na skončení pracovního poměru dohodou nebo sami dají výpověď bez udání důvodu, aniž by protiprávní jednání zaměstnavatele řešili soudní cestou. Není ani neobvyklé, že zaměstnavatel dokonce vyvíjí na zaměstnance tlak k uzavření dohody o ukončení pracovního poměru a řeší tím své vlastní problémy, kterými jsou především snížení nákladů na pracovní sílu. Tyto důvody navíc v dohodě nemusí být uvedeny.

Ombudsman v této souvislosti upozornil, že vypustit spornou část novely zákona o zaměstnanosti navrhla i Legislativní rada vlády, která dokonce vyjádřila pochybnosti o jejím souladu s Listinou základních práv a svobod.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama