Ztrácíme stovky milionů korun, zoufají pojišťovny

Praha - České pojišťovny bojují s podvody za stovky milionů korun. Pojišťovny sice posilují kontroly, ovšem případů, kdy se lidé snaží z pojišťoven "vytáhnout" peníze, dramaticky přibývá. Důvodem je snaha některých lidí "přilepšit si" v době hospodářské krize. Píší o tom páteční Lidové noviny (LN).

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Bude-li tento trend pokračovat, očekáváme na konci roku více než stoprocentní nárůst oproti loňskému roku. Ve srovnání s rokem 2008 by to znamenalo navýšení dokonce o 600 procent," říká mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka. Zatímco za celý minulý rok odhalila Generali pojistné podvody za 32 milionů korun, letos se již v prvním pololetí vyšplhala hodnota podvodů na více než 35 milionů korun.

Podobnou zkušenost přitom zaznamenávají i ostatní pojišťovny. Pojišťoivna Kooperativa odhalila letos za první pololetí o 20 procent více podvodů než loni. "Celkem jsme prokázali 360 pojistných podvodů v celkové hodnotě 88 milionů korun, zatímco v loňském roce to bylo 300 podvodů za 50 milionů korun," uvedl mluvčí pojišťovny Milan Káňa. Nejvíce peněz se snažili podvodníci vylákat z České pojišťovny. Během prvního pololetí odhalili její detektivové pojistné podvody za téměř 177 milionů korun, což je o 56 milionů více než v polovině loňského roku.

"Častěji než kdy předtím se setkáváme s případy, kdy se k podvodu uchýlili i jinak bezúhonní lidé kvůli svým finančním problémům," řekla mluvčí České pojišťovny Dagmar Koutská.

Pojišťovny proto čelí i mnohdy "amatérským" pokusům klientů je obelstít. Zinscenovávají automobilové havárie nebo také zakládají účelové požáry. To vše s jediným záměrem - vydělat na pojistném plnění.

Témata: pojišťovny
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama