Válka o Indulonu: Výrobce krému je ve sporu s Cormenem kvůli obalům

Bystřice nad Pernštejnem (Žďársko) - Společnost Saneca Trade vyrábějící krém Indulona je ve sporu s výrobcem kosmetiky Cormen z Bystřice nad Pernštejnem. Firma Saneca Trade se sídlem v Hlohovci má za to, že bystřický konkurent napodobuje na inovovaných tubách svých výrobků grafiku její Indulony, proto na něj podala žaloby. Záležitostí se zabývá soud na Slovensku i v ČR; na Slovensku byl prodej krému s touto grafikou do vyřešení sporu pozastaven. Vyplývá to z tiskové zprávy podniku Cormen. Podání žalob ČTK potvrdil jednatel Saneca Trade Richard Král.

Ilustrační foto
doporučujeme

Saneca Trade sídlí na Slovensku a působí také na českém trhu. Pro bystřickou firmu Cormen představuje export na Slovensko 12 procent jejího obratu. Spor se týká inovovaných obalů krému na ruce Isolda, které firma Cormen uvedla na trh zkraje roku.

U Okresního soudu v Bratislavě se Saneca Trade v září domohla vydání předběžného opatření, podle něhož teď nesmí být krém Isolda v obalech s novou grafikou na Slovensku prodáván. Stejně se firma Saneca Trade rozhodla postupovat také v ČR, žalobu podala u Krajského soudu v Brně.

Česká společnost uvedla, že s rozhodnutím bratislavského soudu nesouhlasí a bude se procesně bránit. Předběžnému opatření se ale musela podřídit. Jednatel Vladimír Čížek uvedl, že podniku se díky nasazení pracovníků a finančních prostředků podařilo za dva dny zajistit prodej všech devíti druhů krému Isolda v pozměněném designu, a nemusel tak omezovat dodávky distributorům.

Firma Cormen zaměstnává 50 lidí, vyrábí pracovní kosmetiku, spotřební drogerii a úklidovou chemii pro průmyslová odvětví. V nabídce má 245 výrobků a dalších 134 položek doplňkového sortimentu. Krémy Isolda se na celkové produkci podílejí zhruba pětinou, ročně jde až o tři miliony tub. Za letošek bystřická společnost očekává zvýšení obratu o 14 procent na 155 milionů korun.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neshody v koalici. Návrh ČSSD na bankovní daň je pro ANO nepřijatelný

05.08.2020 16:46 Aktualizováno Zavedení bankovní daně je pro ministry hnutí ANO nadále nepřijatelné. Na dotaz ČTK to uvedli…

Český podíl na vesmírných akcích roste, zapojilo se přes 60 firem

05.08.2020 15:47 Český podíl na vesmírných programech v rámci Evropy postupně roste, když Česko za posledních deset…

Průzkum: Firmy kvůli koronakrizi omezí investice jen dočasně, víc vloží do…

05.08.2020 15:32 Firmy kvůli koronavirové krizi plánují omezit investice jen dočasně. Podnikání chtějí dále rozvíjet…

Trh práce v ČR nemá to nejhorší za sebou. Nezaměstnanost výrazně stoupne…

05.08.2020 13:58 Výraznější nárůst nezaměstnanosti by měl podle ČTK oslovených ekonomů nastat v podzimních měsících,…

Právě se děje

Další zprávy

reklama