Praha zaplatila serveru za texty, ten je neoznačil jako reklamu

Praha - Podle informací Českého rozhlasu si pražský magistrát platil za zveřejnění svých textů na serveru Parlamentní listy. Za bannery a čtyři texty metropole zaplatila téměř 120 tisíc korun. Web je ale neoznačil jako komerční sdělení.

Pražské zastupitelstvo
doporučujeme

Reklamní kampaň si Praha u serveru objednala na přelomu loňského července a srpna. Chtěla propagovat mimo jiné rozhodnutí o zákazu segwayů a upozornit na digitální mapu budov přístupných osobám s pohybovým postižením. Původní cena činila 245.500 korun, Praha ale dostala 60procentní slevu a za měsíční bannerovou reklamu a čtyři PR texty zaplatila 120.000 Kč s DPH. Články ale nebyly označeny jako komerční sdělení.

Vydavatel serveru Our Media, uvedl, že zaplacené texty na webu označuje. "Tyto vybrané po kontrole považuje za informační sdělení," uvedla marketingová ředitelka Markéta Grušáková.

Podle právníka Aleše Rozehnala ale právo nic takového jako "informační sdělení" nezná. "Pokud je účelem článků zlepšit obraz a image magistrátu či jejich představitelů ve vztahu k veřejnosti, jedná se o politickou reklamu," upozornil. Reklama musí být zřetelně označena, jinak jde o porušení zákona o regulaci reklamy. Za označení textu mají podle něj odpovědnost obě strany.

Mluvčí magistrátu Vít Hofman rozhlasu řekl, že magistrát o neoznačených textech nevěděl. "Snažíme se přijít na to, proč tomu tak bylo," uvedl. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) ale problém ve spolupráci svého úřadu a serveru nevidí.

Podobně si podle zpravodajského webu rozhlasu objedanala v minulosti kampaň na serveru Krajské listy ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO). Na tomto webu si zaplatila inzerci také Všeobecná zdravotní pojišťovna, podle serveru Lidovky.cz ale některé z textů nebyly označeny jako komerční.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama