Daňová Kobra zachránila za tři roky 7,66 miliard, chlubí se Babiš

Jíloviště (u Prahy) - Speciální jednotka Daňová kobra zabránila od svého založení před třemi lety daňovým únikům za 7,66 miliardy korun. Funguje již také tým Hazardní Kobra, který se věnuje potírání nelegálního hazardu, zejména na ilegální herny fungující na bázi V.I.P. klubů či kvízomatů.

Daně, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nejúspěšnější byla Daňová kobra v loňském roce, kdy zachránila státnímu rozpočtu kolem 3,4 miliardy Kč. "Prioritou Daňové Kobry je ochrana státního rozpočtu, to byl samozřejmě i důvod jejího vzniku," řekl na dnešní tiskové konferenci Celní správy v Jílovišti u Prahy ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová připomněla, že nelegální hazard je oblastí, na kterou se od Nového roku zaměřují na základě nového zákona také celníci. "Máme za sebou 46 kontrol, jsou zjištěna asi tři porušení, zajištěno 13 přístrojů v hodnotě asi 1,3 milionu a dále hotovost ve výši asi 80 milionů," shrnula.

Celníci se nově také podílejí i na kontrolách elektronické evidence tržeb, které začaly loni v prosinci. K dnešnímu dni bylo provedeno 2241 kontrol, celníci se účastnili 417 z nich. "Ke správnímu řízení bylo předáno asi 190 případů a 48 jich zahájila Celní správa," dodala Schillerová.

Kromě toho zůstaly celníkům i dřívější kompetence, například výběr spotřebních daní. Loni vybrali na spotřebních daních více než 156 miliard korun, meziročně téměř o šest procent více. Celníci loni zjistili 900 trestných činů, největší podíl na tom měly poštovní zásilky zajištěné na ruzyňském letišti.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama