Prodejci EET pokladen očekávají nápor na konci měsíce

Praha - Prodejci EET pokladen se připravují na velký nápor zákazníků na konci měsíce. Posilují proto call centra, někteří zavedou i víkendový prodej a prodlouží pracovní dobu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Placení, tržby, ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to z ankety ČTK. Autentizační údaje si zatím vyzvedla jen čtvrtina z 250.000 obchodníků, kterých se týká druhá vlna EET. Zhruba 180.000 subjektů tak má na připojení 12 pracovních dnů, což podle prodejců pokladních systémů nelze stihnout.

"V rámci visegrádské čtyřky jsme se s takovým vyčkáváním ještě nesetkali. Je třeba si uvědomit, že dodání EET pokladny a její zprovoznění zabere nějaký čas a naši obchodní partneři jím budou stále víc limitováni," uvedl František Pastirčák z výrobce pokladen Elcom Prešov.

Poptávka narůstá každý den a dodavatelé, jejichž technici musejí osobně provádět instalace u zákazníků, jsou už nyní na svém kapacitním limitu. "Z původních desítek dodavatelů tak v tuto chvíli zbylo zhruba pět, kteří jsou schopni odbavovat obratem stovky až tisíc zákazníků denně," uvedl k situaci na trhu Michal Wantulok ze společnosti Dotykačka. Ta nyní zvažuje i víkendový prodej a prodloužení pracovní doby.

Psali jsme:  

Podle šéfa dceřiné firmy O2 eKasa, která je největším dodavatelem pokladen pro EET, Luboše Lukasíka dosavadní vývoj de facto kopíruje první vlnu, kdy tři týdny před startem neměla přihlašovací údaje ani polovina subjektů. "Začíná se zároveň ukazovat, že trh je dodavateli EET přesycený a podnikatelé se už v nabídkách ztrácí. Podobně tomu bylo i v Chorvatsku. Dokonce jsme zaznamenali i snahy menších dodavatelů o akční výprodeje," dodal.

Provozovatel pokladních systémů Markeeta vyřizoval v období kolem 1. prosince stovky telefonátů denně. "Při spuštění druhé vlny očekáváme řádově tisíce hovorů denně. Na základě tohoto očekávání jsme výrazně posílili naše call centrum a kromě toho budeme alokovat na telefonickou podporu v tomto období naše interní zdroje," řekl Hynek Pášma.

Předseda Družstva CBA sdružujícího 950 prodejen Roman Mazák odhaduje, že na EET je nyní kompletně připravena asi pětina prodejen. "Spousta obchodníků nemá představu o technické a časové náročnosti zavedení EET, a tak nechávají vše na poslední chvíli. Někteří možná očekávají, že EET bude zrušeno," dodal Mazák k nízkému číslu obchodníků, kteří si dosud vyzvedli autentizační údaje.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká pošta propustí tisíce svých zaměstnanců. Situace je neúnosná

26.06.2019 18:13 Aktualizováno Česká pošta v rámci restrukturalizace během šesti let sníží počet pracovních míst o 7000 ze…

Hluk a rány. Aktivisté Greenpeace narušili valnou hromadu ČEZ

26.06.2019 15:22 Aktualizováno Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické…

Verdikt o mýtném tendru platí, správní soud neodložil účinnost

26.06.2019 14:48 Nejvyšší správní soud (NSS) nepřiznal odkladný účinek stížnostem antimonopolního úřadu a…

ČNB nechala úrokové sazby beze změny, obává se vývoje v Německu

26.06.2019 13:41 Bankovní rada České národní banky dnes nechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama