Aférka v práci? Třetina Čechů se zapletla s kolegou či kolegyní, odborníci nadšeni nejsou

Praha - 94 procent Čechů přiznává, že na pracovišti někdy flirtuje. Třetina respondentů přiznala, že se někdy zapletla s kolegou nebo kolegyní. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK. Šetření už však nezkoumají, jak vzniklé vztahy dopadají. Milostná aféra může být problém především pro menší firmu.

Přidejte svůj názor

Polibek, ilustrační fotografie

Celkem 40 procent mužů a 27 procent žen má podle průzkumu zkušenost s intimním vztahem v práci.

"Partneři svým vztahem vytvářejí odlišnou samostatnou jednotku uprostřed týmu, a tím se zároveň z týmu částečně vylučují," uvedla psycholožka Alexandra Hrouzková z poradny My Life Studio.

Ještě složitější je situace ve chvíli, kdy vznikne poměr mezi podřízeným a nadřízeným. "Takový vztah bude ostatními kolegy vždy vnímán jako zvýhodňující," upozornila Hrouzková.

Skoro 80 procent vztahů ale vzniká mezi stejně postavenými kolegy, u kterých je řešení jednodušší. Jejich nově nabytá pozitivní energie může podniku i prospět. Výhodu mají velké firmy, které disponují dostatečným počtem oddělení a týmů, kam mohou dotyčné rozsadit.

"Týmová atmosféra je pro chod našich restaurací velice důležitá, stmelování kolektivů je proto součást naší politiky. Většina zaměstnanců je navíc velmi mladá. Přirozeně tak u nás partnerství vznikají," řekla manažerka lidských zdrojů McDonald’s Linda Šefčíková. Každé jaro firma eviduje hned několik svateb mezi zaměstnanci.

Menší firmy si ale problémy ze vztahů nemohou v kolektivu dovolit. Nejlepší je, když jeden z páru ze společnosti odejde nebo alespoň přejde do jiné části firmy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kladenskou Poldi koupila firma Opimo Trade, šlo už o pátou dražbu

18.01.2019 17:38 Aktualizováno Kladenská huť Poldi byla v elektronické aukci dnes prodána za 140 milionů korun, tedy za vyvolávací…

Kontrakt za 200 milionů: Tatra dodá jordánské armádě 60 aut

18.01.2019 10:46 Kopřivnická automobilka Tatra Trucks získala v Jordánsku zakázku v hodnotě okolo 200 milionů korun.…

Babiš chce vztahy ČR s Indií posunout na strategickou úroveň, přivezl…

18.01.2019 09:47 Premiér Andrej Babiš se dnes v indickém státě Gudžarát zúčastnil zahájení investičního fóra Vibrant…

Škoda Scala? Nejlevnější varianta bude za 369 900 korun, už se přijímají…

18.01.2019 09:37 Nejlevnější varianta nového modelu automobilky Škoda Auto Scala bude stát 369.900 korun. Nepůjde ji…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama