Čeští lodníci by nemuseli platit úrok za dlužné daně, navrhuje ministerstvo

Praha - Ministerstvo financí a finanční správa navrhují, že by čeští lodníci pracující v Nizozemsku nemuseli platit úroky z dlužných daní, které měli odvést v tuzemsku, pokud by zaplatili samotnou daň, a to i formou splátkového kalendáře.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministerstvo financí
doporučujeme

Podle vzájemné smlouvy o zamezení dvojího zdanění mezi Českem a Nizozemskem musejí lodníci platit daně v místě své rezidence, tedy v Česku. Lodníci ale daně zaplatili v minulosti v Nizozemsku. České finanční úřady po nich nyní chtějí doplatky daní zpětně za tři roky včetně penále někdy i ve výši statisíců korun. Podle dřívějších informací z tisku se problém týká zhruba 500 lodníků, kteří se plaví na nizozemských lodích a v Nizozemsku platí daně.

"Došlo tam k určitému posunu, kdy finanční správa, respektive ministerstvo financí, v podstatě přišlo s tím, že by za určitých podmínek byly prominuty úroky z prodlení, tato sankce těm lodníkům. Nicméně oni si musí svoji daňovou povinnost splnit. To znamená, musí buď zaplatit tu daň v České republice, nebo si sjednat s finančním úřadem splátkový kalendář," popsal postup předseda sněmovního rozpočtového výboru Václav Votava (ČSSD).

"Finanční správa rozšíří podmínky pro prominutí příslušenství daně - konkrétně úroku z prodlení a úroku z posečkané daně, prominout bude možné až 100 procent. Podmínkou je to, že konkrétní lodník uhradí daň (lze i formou povoleného splátkování)," sdělila náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Další podmínky a parametry zveřejní finanční správa do 14 dnů. Pole prvotních analýz by se prominutí příslušenství ve výši 100 procent podle nových analýz mohlo týkat přibližně 50 procent dotčených lodníků, dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČEZ se zaměří ještě více na český trh, změna koncepce schválena

27.06.2019 08:42 Energetická společnost ČEZ mění strategii svého směřování, chce se ještě více soustředit na český…

Přímý prodej v Česku zažívá boom. Které zboží jde nejvíc na dračku?

27.06.2019 08:20 Obrat společností, které se zabývají přímým prodejem, jako je Amway, Mary Kay, Oriflame nebo…

ČEZ vyplatí nejnižší dividendu za posledních 12 let, na valné hromadě to…

27.06.2019 07:50 Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 24 korun za akcii před zdaněním. Dnes ráno…

Česká pošta propustí tisíce svých zaměstnanců. Situace je neúnosná

26.06.2019 18:13 Aktualizováno Česká pošta v rámci restrukturalizace během šesti let sníží počet pracovních míst o 7000 ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama