Období zmrzliny je v plném proudu. Jakou příchuť Češi preferují?

Praha - Jak ukázal průzkum řetězce Albert, nejoblíbenější příchutí zmrzliny v Česku je vanilková, nejraději ji má 30 procent Čechů. Nejvíce zmrzliny se prodá v Libereckém kraji. Nanuky jsou oblíbené na Pardubicku.

Přidejte svůj názor

Zmrzlina, ilustrační fotografie
doporučujeme

Na druhém místě v žebříčku příchutí se drží čokoládová, kterou preferuje čtvrtina lidí, a třetí je pistáciová, která vede převážně mezi muži, u žen je to jahodová.

V Libereckém kraji ji zmrzlinu koupí víckrát týdně 70 procent lidí. Naopak v Pardubickém kraji je to 36 procent. Jedno procento Čechů zmrzlinu konzumuje jen výjimečně.

Kusové nanuky jsou nejoblíbenější v Pardubickém (72 procent) a Středočeském kraji (69 pct). Nejpopulárnější jsou smetanové nanuky (60 pct), následují ovocné (20 pct) a nejméně si lidé kupují jogurtové a vodové (deset pct).

Celosvětově jsou největšími konzumenty zmrzliny Novozélanďané, kteří spotřebují přes 28 litrů na osobu za rok. Na druhém místě jsou Američané. Z evropských států jsou to skandinávské země. Desítku největších světových zmrzlinářů uzavírá Velká Británie se sedmi litry na osobu a rok.

Češi zkonzumují zhruba 3,2 litru na osobu a rok. Objem tržeb za balenou zmrzlinu v ČR od loňského května do konce letošního dubna stoupl o dvě procenta na 3,03 miliardy korun. Prodalo se ale o zhruba milion litrů méně, celkem 34,1 milionu litrů, vyplývá z údajů společnosti Nielsen.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vegetariánské burgery jsou hitem, v Česku ho nabízí další fastfood

12.11.2019 13:45 K burgerům bez masa se přiklání stále více výrobců potravin a gastronomických podniků. Po Nestlé ČR…

Česko čekají horší časy? Ekonomická aktivita klesá, firmy jsou méně…

12.11.2019 13:21 Malé a střední firmy pro nejbližší období zůstávají optimistické, i když méně než v předchozích…

Česko se hemží "spícími firmami". Představují riziko, upozorňují experti

12.11.2019 13:18 Aktualizováno V Česku je pětina takzvaných spících firem. V obchodním rejstříků je podle analýzy poradenské…

ČEZ a Eurohold podaly žalobu na bulharský úřad, jde o smlouvu za miliardy…

12.11.2019 12:48 Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama